“Нові правила перетину кордону з дитиною”: які документи знадобляться українцям

Змінилися правила перетину кордону України з дитиною. Кабінет міністрів вніс зміни в правила перетину державного кордону громадянами України з дітьми. Про це йдеться в постанові № 619, опублікованому на Урядовому порталі.

Згідно з внесеними змінами, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, можливий і в разі пред’явлення довідки про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем.

 

Крім того, як йдеться в постанові, перетинати кордон дозволяється і в разі тимчасового виїзду з України строком до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, засвідчених нотаріально або органом, який їх видав, у якому визначено місце проживання дитини з одним з батьків, який має намір виїхати з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідчених згодою інших осіб.

Виїзд з України дитини, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або уповноважених осіб можливий і без нотаріально завіреної згоди другого з батьків. Це можливо в разі тимчасового виїзду з України строком до одного місяця і більше дитини з інвалідністю, дитини з захворюваннями, передбаченими частиною п’ятою статті 157 Сімейного кодексу України, під час пред’явлення таких документів або їх копій, засвідчених нотаріально.

В цьому випадку необхідні документи: довідка, видана органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем, про наявність заборгованості по сплаті аліментів (у разі, коли сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці); документ, виданий лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими Міністерством охорони здоров’я (у разі коли сума заборгованості по аліментах складає більше трьох місяців, але не більше чотирьох місяців).

При тимчасовому виїзді з України посадові особи підрозділу охорони державного кордону перевірятимуть в Єдиному реєстрі боржників інформацію про те з батьків, який має намір виїхати з дитиною.

Якщо інформація про батьку буде в реєстрі боржників, йому заборонять перетинати державний кордон.

Відсутність можливості перевірити в Єдиному реєстрі боржників наявність таких відомостей не може бути підставою для відмови особі у перетинанні державного кордону

джерело