Новий сюрприз від Нацбанку: Долар різко здорожчає, названо причини

Курс долара найближчим часом може вирости через виплати Держказначейства з ПДВ, а також підвищення інтересу населення до придбання валюти.

Про це повідомляють експерти фінансового ринку, передає Корупція.Інфо

Зазначається, що бізнес вже почав отримувати відшкодування ПДВ і з кожним днем ​​буде потребувати гривні все менше. Незважаючи на це, повідомляється, що за минулу добу обсяг торгів виріс з $305,54 млн до $386,84.

“Коли експортер дізнається, що до нього завтра надійде велика сума відшкодування або ПДВ-гривня просто з’являється у нього на рахунку, він відразу скорочує продаж вільної частини доларової виручки. Коли так надходить кілька великих корпорацій – це позначається на ринку і курсі”, – заявив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.

Він прогнозує курс долара найближчим часом на рівні 27,07-27,10 грн/$.

На поточний момент Держказначейство вже виплатило близько 2,5 млрд грн компенсацій ПДВ, повідомляє видання, але від нього чекають ще близько 3-4 мільярдів. Ця маса буде тиснути на валютний ринок: експортери будуть скорочувати валютні продажу, а імпортери після отримання гривні, навпаки, стануть активізувати свої валютні придбання.

“Сьогоднішні курсові тренди є результатом стриманою активності продавців валюти – експортерів, які не зазнають потреби в гривні напередодні відшкодувань ПДВ”, – прокоментував ситуацію на ринку директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Його очікування щодо валютного курсу укладаються в межах 27,0-27,10 грн/$.

Повідомляється також, що долар може подорожчати сильніше, якщо включиться ще один фактор ризику – готівковий ринок. На поточний момент люди не поспішають купувати валюту, тому вона поступово дешевшає в касах.

У разі ж якщо попит населення на валюту зросте, банки стануть накачувати валютою свої відділення і слідом за готівковим валютним курсом буде рости і безготівковий.