“Одна пачка подорожчає в середньому до 90 грн”: Стало відомо про значне підвищення цін на тютюнові вироби, дізнайтеся причину

Тільки в 2018 році курці додатково заплатять до бюджету понад 11 млрд грн. Кожна пачка в середньому може подорожчати на 5-7 грн, передає

Простатит возникает из-за того, что мужчины трогают свой…
Корупція.Інфо

Про це пише Realist.

“Якщо в минулому році за 1000 сигарет платили акциз у розмірі € 21, то в цьому році його підняли до € 25,8. Але і це далеко не межа. Мета – підняти вартість сигарет до європейського рівня. Тоді акциз за 1000 сигарет досягне € 90, а одна пачка подорожчає в середньому до 90 грн “, – сказано в публікації.

Відзначається, що підвищувати ціни будуть поступово. Цього року сигарети подорожчають на 29,7%. З 2019-го по 2025 рік вартість тютюнових виробів стане щорічно рости на 20%. Такі темпи зростання будуть значно випереджати зростання доходів населення, і для багатьох курців шкідлива звичка вже через кілька років виявиться розкішшю.

У пояснювальній записці податковими правками автори документа пояснюють: в 2025-му податкова складова у вартості однієї пачки сигарет досягне 60%. Наприклад, через сім років при покупці пачки сигарет за 100 грн з них 60 грн дістануться державі у вигляді акцизу, а 40 грн – собівартість виробництва, націнка і маржа продавця.

Думка громадськості про те, чи потрібно підвищувати акцизи на сигарети, розділилися. Представники руху “За права курців” стверджують, що через підвищення акцизів українці перейдуть на більш дешеві і менш якісні сигарети, крім того, якщо “легальна” пачка сигарет виявиться не по кишені, швидше за все, потреби ринку буде задовольняти контрабанда.

У той же час в організації “Життя”, яка пропагує відмову від сигарет, впевнені, що підвищення акцизів не тільки збільшить надходження до бюджету, а й зробить тютюнові вироби менш доступними, що скоротить число курців.

Варто відзначити, що ціни на сигарети в Україні несумірні зі світовими. Наприклад, в США середня вартість пачки вище, ніж в Україні в 15 разів.

У країнах ЄС також сигарети дуже дорогі.

джерело