Пенсіонерів ставлять в туnік! Пенсій може і не бути…

Народний депутат від БПП Олексій Мушак висловив думку, що якщо відмовитися від пенсійних виплат в Україні, то у громадян з’явиться можливість більше заробляти. А пенсіонерів і зовсім повинні годувати їх діти.

“Нинішня пенсійна система є несправедливою по відношенню до мого покоління, тим, кому за 30 років – по одній простій причині – ми при нинішній системі не матимемо жодної пенсії, вона нам не буде виплачуватися, – сказав нардеп в інтерв’ю каналу Newsone.

За його словами, підвищення пенсій глобально не вирішить проблему в країні, тому варто застосувати азіатський варіант вирішення фінансового становища в Україні.

“Очевидно ж, що навіть при збільшенні пенсій все одно діти повинні допомагати своїм батькам, для того щоб вони прожили, а батьки повинні працювати десь паралельно. Але це більше азіатський підхід – скасування пенсій в обмін на економічне зростання. Тому що у нас дефіцит пенсійного фонду становить 150 мільярдів. Відповідно, ці гроші звідкись беруться ж? А вони беруться від того, що недофінансовуються ні школи, ні дороги, ні лікарні. Тому я готовий прийняти консолідоване рішення, щоб скасувати пенсії, але зберегти ці гроші для еконо мического зростання “, – підсумував політик.

Правда, політик так і не відповів на питання, а що робити з нинішніми пенсіонерами, яких за різними підрахунками близько 13 мільйонів? Адже навіть якщо, скасувати пенсії для майбутніх поколінь, теперішніх пенсіонерів хтось повинен забезпечити.

Завжди є два варіанти

Цікаво, що думки нардепа в чомусь сходяться з урядовими. Тільки принцип у чиновників дещо інший. Давайте ще раз згадаємо, що таке пенсійна реформа. По суті, чиновники хочуть відрізати від можливості отримувати державну допомогу тих, хто не платив податки.

Згідно з урядовим законопроектом, якщо у людини немає 15 років стажу, то він може розраховувати після досягнення 65 років тільки на державну соціальну допомогу, яка становить 30 від мінімальної пенсії. А на мінімалку з 2028 року можуть розраховувати тільки ті, хто офіційно відпрацює 35 років.

Як би це банально не звучало, але людей ставлять перед вибором – працювати в тіні, отримуючи велику зарплату зараз, але не розраховувати на пенсію в майбутньому або ж платити внески до пенсійного фонду і сподіватися, що умови гри до твого виходу на пенсію не зміняться. Хоча в це мало хто вірить, адже, навіть урядовці кажуть, що Україна з часом піде європейським досвідом і буде підвищувати пенсійний вік.

А в Європі, між іншим, в більшості країн пенсійний вік наближається до 65 років і згідно з рекомендаціями економістів, його піднімуть ще на 3-5 років до 2050 року. Так що нинішній молоді, дійсно, не варто розраховувати на вихід на пенсію в 60 років.

Джерело