Перевірений дідівський рецепт для помідорів. Ніколи не підводив!

Цей напівзабутий дідівський рецепт я виписала зі старої газетної підшивки, але випробувати все не було часу. Зважилася нарешті в минулому році.

Рецепт дуже простий:

Повідомляє Годинник, із посиланням на Вакурат

 • У трилітрову банку заливаю 2,6-2,7 л води без хлору (відстояної), додаю 100 г розведених теплою водою дріжджів і 0,5 склянки цукру.
 • Накривши марлею, тримаю банку в теплі, час від часу збовтуючи вміст. Розчин готовий, коли закінчиться бродіння.
 • Одну склянку розводжу в 10 л води і поливаю рослини по 1 л під кожен кущ.

За літо провела три таких підгодівлі. В результаті урожай ми отримали чудесний! Кущі помідорів виросли великі, на плодах не було плям, рослини легко переносили спеку і будь-яку негоду.

Але найбільшим здивуванням було те, що томати дозрівали і тішили нас увесь жовтень, попри дощі та холодні ночі. І головне – ніякої фітофтори! Звичайно, можливо, справа була не тільки в роботі дріжджів. Чималу роль зіграли компост і мульчування. Але кінцевий результат дуже втішив.

Маленькі секретики садівникові-городникові.

 • Йод для капусти. У відро води додати 40 крапель йоду. Коли почне формуватися качан, поливати капусту під корінь по 1 літру.
 • Прискорення проростання. Щоб насіння швидше проросло їх замочують в розчині перекису водню (4%) на 12 годин (капуста), а насіння помідорів і буряка – на 24 години. Для знезараження насіння (замість марганцівки) його обробляють 10% перекисом водню 20 хвилин. Співвідношення розчину і насіння 1:1. Потім насіння промивають і просушують.
 • Чай для цибулі. Чайну заварку висушити і зберігати для висадження цибулі. Насипати під кожну цибулину при висадженню. Цибуля не захворіє.
 • Після дощику. Урожай картоплі буде в тричі більшим, якщо проростки картоплі (10-12 см) підгорнути відразу ж після дощу або рясного поливання. Тоді утворюються додаткові стовбури, на яких через деякий час з’являться бульби.
 • Бананові добрива. Взяти бананові шкірки, залити їх водою (наприклад в трилітрову банку), почекати, коли на поверхні утворяться бульбашки: поливати кімнатні вазони. Пропорції довільні. Можна воду налити до старих шкірок, додавши нових.
 • Квіти на дріжджах. 100 г сирих дріжджів розчинити в 10 л води. Поливати всі рослини, в тому числі й кімнатні, раз на місяць. Результат – чудовий ріст.
 • Профілактика часником. Часниковий настій зміцнює імунітет рослин. Залити 4-5 зубчики часнику 1 л окропу і дати настоятися 20 хвилин. Отриманий розчин додавати до води для поливання по 1 ст. л. на 1 літр води – для будь-яких рослин.
 • Солона земля. Якщо у буряка почервоніло листя, отже в ґрунті не вистачає натрію. Потрібно полити буряк соляним розчином. Для цього склянку солі розвести в 10 літрах води. Цього достатньо, щоб підсолити землю.

P.S.: До речі про дріжджі. У минулому році за порадою городників при висаджуванні розсади помідорів я поклав до ямки по жмені сухарів і деревного попелу, всередині літа довелося прив’язувати підв’язки стебел до кілочків, так сильно розрослися рослини, що підв’язки почали врізатися в стебло, такого раніше не спостерігав. Стебла були в діаметрі до 2.5 см і заввишки з 2 метри (сорт Кардинал). Врожайність була супер.

Перш за все, спробуймо розглянути, в чому плюси методики пірамідних грядок: по-перше, значно економиться корисна площа, що дозволяє отримувати набагато більше врожаю, ніж при вирощуванні традиційним методом; по-друге, завдяки конструкції грядки, вона буде обігрівати всю конструкцію, створюючи сприятливий мікроклімат для висаджених рослин; по-третє, велике значення має і енергетика грядки – не секрет, що піраміди акумулюють і видають в простір величезну кількість позитивної енергії, що дозволяє користуватися ними в абсолютно різних площинах життя. Можливо і навіть напевно, є й інші позитивні сторони даного методу – просто ці найбільш очевидні. Але перейдім до суті методу…