Перевірка для субсидіантів! Що потрібно знати, щоб не втратити допомогу від держави?

В Україні посилять верифікацію субсидіантів. Це не передбачає, що по домівках буде ходити інспекція. Перевірки стосуватимуться не тільки осіб, які отримують субсидію на ЖКП, а й пенсіонерів і всіх, хто отримує будь-які виплати від держави.

Інформація про одержувачів чи претендентів на субсидію буде вноситися на спеціальну платформу: ПІБ, дата і місце народження, паспортні дані, ІПН, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, адреса реєстрації та фактичного проживання, банківські рахунки та інформація, яка підтверджує право на отримання допомоги .

Далі порівнюється інформація з різних електронних баз даних. Так, можна буде визначити, що субсидіант здійснював покупки на суму понад 50 тис. грн., що є підставою для скасування допомоги.

На розгляді у Верховній Раді знаходиться поданий Кабміном законопроект, який передбачає ще жорсткіші перевірки. Після прийняття документа верифікація буде проходити в 3 етапи: перед отриманням допомоги, під час і після. Держава матиме право перевіряти колишнього субсидіанта протягом 3 років після того, як він втратив право на допомогу. У разі виявлення порушення, незаконно отриману субсидію доведеться повернути державі.

Джерело