“ПІДВИЩЕННЯ НА 1000 ГРН”: КОМУ З УКРАЇНЦІВ ПЕРЕРАХУЮТЬ ПЕНСІЇ ВЖЕ З 1 БЕРЕЗНЯ

В Україні з 1 березня перерахують пенсії. Розмір надбавки може становити більше 1000 грн (якщо пенсія зараз – понад 5 тис. грн). Виплати підвищать на 17-20% від розрахункового розміру.

Пенсії українців рахують за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножити на стаж у роках, на 1% і на співвідношення власної зарплати до середньої. Якщо виявиться, що пенсія за формулою нижча за мінімальну – 1497 грн – її підвищать до зазначеного рівня. Джерело

Мінімальну пенсію в Україні отримують приблизно 2 млн осіб. Частина з них через низькі зарплати за формулою повинна отримувати менше, але держава компенсує різницю і гарантує виплату принаймні прожиткового мінімуму для непрацездатних (також називають мінімальною пенсією).

Із 1 березня всі пенсії, які пораховані за формулою, підвищать на 17-20%. Точна цифра залежить від показника зростання зарплати, поки цих даних немає. Так, розмір надбавки становить ½ торішньої інфляції плюс ½ середнього за три роки підвищення зарплат.

Але в 2019-му, коли відбудеться перерахунок пенсій, враховуватимуть ту зарплатну базу, яка вже є у формулі. В результаті ті українці, котрі виходили на пенсію в 2018-му році й ті, котрі отримали виплату раніше, будуть у нерівному положенні.