Підвищення цін: на що вистачить надбавки до зарплати?

16% -ве підвищення мінімальної зарплати з 1 січня, не сильно поліпшить купівельну спроможність українців. Оскільки реальні ціни в магазинах ростуть набагато швидше офіційного індексу: Держстат стверджує, що інфляція за підсумками 2017 р склала лише 13,7%.

Експерти ж говорять про підвищення цін на 20-25%, а по деяких категоріях товарів навіть наполовину. І не вірять в нові прогнози чиновників, які закладають інфляцію на рівні 11,2% річних на 2018 р

За словами старшого економіста CASE Ukraine Володимира Дубровського, все більш сильний вплив на рівень цін в країні робить зростання курсу долара. А його владі вкрай складно утримувати без виділення нових кредитних траншів Міжнародним валютним фондом.

Щоб українці змогли спокійно переносити зростання цін, роботодавці повинні були б підвищувати їм зарплати на 40-50%. Однак, згідно з опитуванням кадрового порталу HeadHunter, лише 24% роботодавців взагалі готові до підняття окладів, навіть самому невеликому. Для більшості ж бізнесменів це просто нереально. Тому наші люди все частіше вирушають на заробітки за кордон, щоб там заробити своїм рідним на життя в Україні.

А влада просто ходить по колу.

«Щоб зупинити відтік робочої сили, уряд з кожним роком піднімає рівень мінімальних зарплат. Але такі заходи збільшують зростання інфляції », – зауважив Дубровський.

Так що в підсумку виявляється, що реальні доходи людей не тільки не ростуть, а навіть скорочуються. І буде тільки гірше.
джерело