Починається весна: новий прогноз погоди

У четвер, 22-го березня, в Україні буде багато сонця, однак не все так радісно

Справа в тому, що в більшості областей прояснення дозволять вночі прорватися морозу до -7…-12 градусів. Але вдень трохи потеплішає, до 0…-4 морозу, на заході до 0…+2 а на півдні до +1…+5 градусів.

Опади також будуть. Найближчої ночі у південній частині. І ще трохи йтиме сніг на сході України.
class=”code-block code-block-1″>
class=”ai-placement” data-id=”119″ data-added=”1″ data-inited=”1″>
class=”ai-unit” data-id=”1670″ data-skipped=”iteration”>
class=”ai-unit” data-id=”1671″ data-skipped=”deviceType”>

У Києві  – без опадів, вдень із сонцем. Найближчої ночі ще буде холодно, до -8, -9 градусів. Вдень 0, -2 градуси.

«Завтра відзначається День води, або водних ресурсів. Оскільки води у нас зараз у всіляких виглядах – лід, сніг, дощ – пребагато, то свято буде вдалим», – зазначила синоптик.

А ось 23 березня будемо святкувати Всесвітній день метеоролога.

«Із власного досвіду знаю, що практично кожен з нас якнайкраще вміє прогнозувати погоду, аналізувати помилки синоптиків, розуміє, яке надважливе значення мають прогнози погоди, яка крута професія – метеоролог, синоптик… Тому цей день, 23 березня, має повне право називатися Днем усіх землян. Бо про що б ми говорили, яким би сірим та нудним був цей світ без дощу, вітру, снігу, срібних циклонів та золотих антициклонів?», – підсумувала Діденко.

Зазначимо, 22 березня в Україні традиційно відзначають День сорока Севастійських мучеників (сорок святих, або сорок мучеників). В Україні здавна вважалося, що з цього дня має розпочатися справжня весна, тому матері випікали з тіста по сорок «жайворонків» чи «голубів» і віддавали дітям, щоб вони, ходячи вулицями, закликали птахів із вирію. За звичаєм, у цей день дівчата варили сорок вареників. Але найбільш символічним був обряд «топтати ряст».

Вважалося, що той, хто навесні потопче його, убезпечить життя й здоров’я протягом року. Тому всі, навіть літні й кволі, виходили в поле і, притупуючи ногами по зелених сходах, казали: «Топчу, топчу ряст. Дай, Боже, потоптати і того году діждати!»

Хоч цей день і вважався провісником весни, але люди вірили, що ще може бути сорок приморозків: «Сорок святих ще принесуть сорок морозів», «Сорок святих сорок лопат снігу викинуть».

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році: –18,4; а найтеплішим у 1974 –  +21,5.

Джерело: Politeka