Пoлoнeнuй вiдмовився повертатись до Пyтiна! Здавалося б що такого?

Rostyslav Demchuk

Немаю більше сили читати маніпуляції і спекуляції щодо обміну полоненими. Тому, трішки привідкрию завісу.

Отже, обмін полоненими перенесено на наступний тиждень. Усі сумують, але водночас не забувають обливати помиями один одного і, зокрема, українську владу.

Насправді ж причина перенесення обміну полягає в тому, що один із російських полонених відмовився повертатися в Росію.

Здавалося б що такого? Адже подібне вже траплялося в процесі попередніх обмінів. Проте зараз трапився особливий випадок. Повертатись в Росію відмовився не якийсь там пересічний полонений, а головний свідок у справі збиття малайзійського Лайнера МН17 Володимир Цемах.

Ось саме це й застпорило обмінний процес. Путіну потрібний Цемах. А Цемах хоче жити. Хоч в українській, чи нідерландській тюрмі, але жити.

Нагадаю, Володимир Цемах, це командира роти найманців в 2014-му в Сніжному, який є одним з підозрюваних в розслідуванні загибелі «Боїнга МН-17».

Тепер цитата мого колеги Юрія Бутусова:ЧИТАЙТЕ:

«Цемаха викрали українські спецслужби зі Сніжного. З величезним ризиком для життя викрали, провезли через блокпости російських спецслужб, тому що він був визначений як важливий свідок розслідування, який раніше в інтерв’ю заявляв, що причетний до знищення літака. Цемах є однією з найголовніших цілей прокуратури Нідерландів. Саме бажання забрати Цемаха і зірвати розслідування змусило Путіна піти на переговори про звільнення полонених. Росія всіма силами хоче зірвати судовий процес щодо «Боїнга», який почнеться в Нідерландах в 2020-му році», — написав на своїй сторінці у Фейсбук відомий журналіст Юрий Бутусов.

І тут ми потрапляємо на розтяжку: віддаємо Цемаха на вірну смерть в Росію — одержуємо претензії і демарші з боку Нідерландів, але і звільняємо наших багатостраждальних бранців з російських в’язниць. Якщо віддаємо Цемаха в руки нідерландського правосуддя — одержуємо подяку від офіційного Амстердама, а Цемах за свої свідчення одержує життя, свободу і притулок та захист у Нідерландах.

Як вчинити у такій ситуації? Питання надто чутливе і складне. Тепер до переговорів про обмін полоненими вже треба залучати і Нідерланди.