Польща топитиме кораблі, що загрожують газопроводу з Норвегії

Підготовлений польським урядом законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.

Польща посилює захист енергетичних потужностей та готується знищувати кораблі й літаки, які становитимуть небезпеку для нового газопроводу з Норвегії.

Про це повідомляє Reuters.

Польський уряд схвалив законопроєкт, який дозволяє військовим у винятковій ситуації, коли всі інші можливості вичерпані, топити ворожі кораблі та збивати літаки, щоб запобігти терористичному акту. 

Крім того, цей документ передбачає створення постійної бази берегової охорони в розташованому біля кордону з Німеччиною порту Свиноуйсьце, де є термінал для зрідженого природного газу. 

Газопровід із Норвегії Baltic Pipe, що проходить через Данію та Балтійське море, прокладено до Нехожа у Західнопоморському воєводстві. Його спорудження розпочалося наприкінці 2000-х років, відкриття відбулося торік 27 вересня – наступного дня після вибуху на російських “Північних потоках”, з якими він перетинається. Потужність трубопроводу – 10 млрд кубометрів на рік.

Польща втратила російські постачання навесні, коли “Газпром” припинив експорт газу до країн, які відмовилися оплачувати його рублями. Втім, Варшава і не планувала продовжувати з “Газпромом” контракт, що закінчувався торік. 

На церемонії відкриття Baltic Pipe прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив: “Епоха російського домінування в газовій сфері добігає кінця. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирництвом”. 

Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон назвала газопровід із Норвегії “ключовим проєктом для гарантування безпеки постачання до регіону”.

Підготовлений урядом Польщі законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.

Нагадаємо, Росія використовує для шпигунства за країнами Заходу “кораблі-привиди”, місією яких є збір інформації про критичну інфраструктуру на півночі Європи.