Помилки, які категорично не можна допускати при вирощуванні огірків

Огірки – ніжна і примхлива культура. Причому це стосується і ґрунтових і тепличних огірків.

Існує безліч нюансів, не враховуючи які, складно отримати хороший урожай.

Перетримування розсади

Якщо огірки вирощують розсадою в стаканчиках, то з висадкою в грунт не варто затягувати. Розсада в стаканчиках повинна бути не старше 35 днів. Перетримані рослини починають марніти, їм не вистачає площі харчування в невеликій ємності.

Загущені посадки

Скупченість рослин на грядці призводить до хвороб і зниження врожаю. Кущі заважають один одному, серед щільно переплетених стебел застоюється повітря. В таких умовах квітки погано утворюються, плоди виходять дрібні і кострубаті. На загущених грядках частіше розвиваються грибкові захворювання.

Порушення сівозміни

Якщо садити огірки з року в рік на одному місці, урожай з часом знизиться. Грунт накопичує збудників хвороб, в ній зимують шкідники, які приносять шкоду саме цій культурі. Те ж саме відбувається, якщо садити огірки на місці гарбуза або кабачків. Тому повертати огірки на колишнє місце потрібно мінімум через 2 роки.

Відсутність підв’язки і формування куща

Підв’язані огірки плодоносять краще і довше, ніж ті, що вільно плетуться по землі. Валяючі на грядках батоги практично неможливо правильно сформувати. Огірки на шпалерах формувати набагато простіше. Всі пасинки до 4 розгалуження необхідно видаляти, а пагони вище – обов’язково вкорочувати. Зручніше це робити, поки пасинки маленькі, приблизно 3-5 см. Виламувати довші пагони незручно, до того ж це великий стрес для рослини.