“Працювала легально і…”: Роботодавець відвіз українку в сусіднє місто на лавку помирати

У Великопольському воєводстві Польщі роботодавець не захотів надати допомогу українці, у якої стався крововилив у мозок, а викликав поліцію нібито для п’яної жінки. Таким чином він хотів уникнути відповідальності, оскільки жінка працювала в нього нелегально, передає Корупція.Інфо

Коли в неї стався інсульт роботодавець переніс її в автомобіль і відвіз у сусіднє місто де залишив на лавці. А вже тоді була викликана поліція для п’яної жінки

«Роботодавець жінки через дві години після отримання інформації про стан українки відвіз жінку до міста, залишив на лавці, викликавши поліцію нібито до п’яної особи», – повідомив почесний консул України у Познані Вітольд Горовський на сторінці у Facebook.

Як повідомляється, наразі жінка, яка не має належного медичного страхування, перебуває у тяжкому стані у шпиталі.

Горовський повідомив, що українка Оксана з Києва раніше вже працювала легально у цього роботодавця. Згодом, вона приїхала до цього ж працедавця, але він офіційно не зареєстрував її, або не встиг це зробити.

Консул закликає усіх небайдужих перерахувати кошти на лікування киянки Оксани. За його словами, цю історію йому розповіла сестра постраждалої і її знайомі.

В свою чергу, речник поліції Великопольського воєводства Анджей Боровяк підтвердив, що жінку було залишено на одній з автобусних зупинок. Він також зазначив, що її зараз неможливо допитати, оскільки вона перебуває у важкому стані.

Справою займається поліція, яка збирає інформацію про цю скандальну подію, що трапилася ще на початку січня. Крім того, справу вивчає Державна інспекція праці Польщі, яка перевіряє, чи на підприємстві працедавця були й інші нелегальні працівники.

Прокуратура Познані ініціювала кримінальну справу за статтею щодо ненадання допомоги, що призвело до смерті або тяжких наслідків, що суперечить праву про соціальне страхування працівника.

Підприємцю, в якого працювала українка, загрожує до трьох років ув’язнення.

джерело