Правила призову в армію істотно змінилися: “служитимуть навіть інваліди”

Відповідно до нового законопроекту варміюможуть забирати навіть людей з інвалідністю

До цього військовий з інвалідністю, яку він отримав під час несення служби, не дивлячись на своє бажання, не міг повернутися до лав ЗСУ, навіть якщо у нього був високий рівень кваліфікації і мотивації, а також бойовий досвід.

Тепер все змінилися. Згідно з проектом закону, що вже вступив в силу, військові, яких перевірить спеціальна комісія і визнає непридатними, зможуть повернутися в війська України.

«Якщо людина втратила, припустимо, кінцівку внаслідок поранення, питання: така людина може працювати у військовому комісаріаті або в штабі, або обслуговувати радар військовий або працювати з радіозв’язком? Безумовно, може!», – розповів народний депутат України Олег Винник.

Але в тому випадку, якщо у військового знайшли психологічний, розумовий або сенсорні розлади, його вже не візьмуть назад.

Військові можуть звільнитися або укласти новий контракт, якщо їх службу примусово продовжили в особливий період після того, як пройшли попередні договори. Виходить, що військові, які уклали контракт до кінця особливого періоду на початку 2016 року, можуть розірвати контракт і залишити армію або укласти новий.

До цього ми повідомляли, що українські військові зняли вибух складу боєприпасів терористів “ДНР”. Про це розповів офіцер ЗСУ Анатолій Штефан Штірліц в соціальних мережах.

«В результаті порушення заходів безпеки та необережне поводження з боєприпасами в районі Горлівки відбувся святковий феєрверк зі знищенням складу БП окупантів. Вірте в воїнів! Вірте в ЗС України!»- сказано в підпису.

Українці пораділи такому стану речей:

«Слава ЗСУ!», «Сказано ж не грайтеся з вогнем», «Перемога за нами!», «Наші воїни не тільки бережуть мій сон, а й роблять веселим мій ранок. Слава вам всім», «Можна вічно дивитися на дві речі – на те як працюють ЗСУ і на полум’я в якому горять окупанти», – пишуть в коментарях.

 Джерело