Прекрасний спосіб позбутись запалення лімфовузлів, потрібно тільки…

Лімфатичні вузли – найважливіша частина нашої імунної системи. Вони є чимось подібним до прикордонної застави, яка не дозволяє чужорідним речовинам проникнути в організм. Їх головна мета – затримати інфекцію і не дозволити їй поширюватись. Головна зброя нашої лімфатичної системи – лімфоцити, які скупчуються і викликають збільшення лімфатичних вузлів і навіть їх запалення.
Напевне більшість із нас стикалися із запаленням лимфовузлів. Щоб цьому запобігти, потрібен лімфатичний дренаж, і Тутка розповість вам, як самостійно його зробити.

Запалення лімфатичних вузлів

Часто запалення лімфовузлів відбувається при активізації різноманітних інфекцій. Якщо це важкий та тривалий інфекційний процес, то збільшуються шанси на запалення лімфовузлів. В такому випадку потрібно якомога швидше запобігти поширенню  інфекції.

Якщо ж вузли постійно збільшені – це може бути симптомом інших захворювань. Наприклад, якщо лімфовузли збільшені симетрично і мають щільну консистенцію без яких-небудь інших симптомів, це сигналізує про гострий лімфолейкоз – злоякісне захворювання крові.

Також збільшення і запалення лімфатичних вузлів може бути ознакою захворювань сполучної тканини. А ось твердження про те, що це може бути ознака онкології – міф. Такий стан спостерігається тільки на кінцевих стадіях. У будь-якому разі не варто панікувати, потрібно відвідати лікаря і все ретельно перевірити. Рання діагностика допомагає уникнути важких наслідків хвороби.

Техніка 100 стрибків

Але найпоширенішою причиною збільшення і запалення лімфовузлів є неправильна циркуляція і застій лімфи в організмі. Набряки, зайва вага – усе це також сумні наслідки порушення цього процесу. Як усе це виправити? Саме про це ми розповімо.

Щоб змусити лімфатичну систему працювати правильно, а лімфу циркулювати так, як потрібно, вам знадобиться техніка лімфатичного дренажу. Одна з найпростіших і ефективніших – стрибки на місці. Ця вправа не лише примушує лімфатичну систему добре працювати, але і сприяє усуненню набряків ніг і обличчя.

Що потрібно робити? Тут все до банальності просто. Підніміться на носочки, практично не відриваючи пальці від підлоги, виконуйте дрібні підстрибування. Не потрібно високо стрибати. Стрибки мають бути швидкими і набагато нижчими, ніж коли ви стрибаєте на скакалці. Жінки при виконанні вправи можуть підтримувати груди зігнутими в ліктях руками.

Кожен ранок потрібно виконувати 100 стрибків. Якщо під час виконання вправи ви відчуваєте дискомфорт, зупиніться на цій кількості стрибків на деякий час і збільшуйте її поступово. Живіт має бути втягнутим упродовж усієї вправи. Стежте за тим, щоб не виникало ніякого напруження у хребті. Ця вправа допоможе розігнати лімфу по системі і запобігти її застою.

А тепер зробіть вправу, що допомагає зняти набряклість ніг. Ті ж 100 стрибків, тільки з ударами п’ятами до порогу. Вам знадобиться поріг або інша поверхня, що піднімається на 5 см над рівнем підлоги (книга, балконний поріг). Стаєте на пальці ніг і відбиваєте п’ятами 100 стрибків. Здійснюйте дрібні та швидкі стрибки, акуратно і без надриву.

Ці вправи рекомендується виконувати усім. Особливо від застою лімфи страждають люди, які ведуть сидячий спосіб життя, зловживають алкоголем і жирною їжею. А ще жінки, адже бюстгальтер перешкоджає нормальному відтоку лімфи. Не рекомендується робити цю вправу лише вагітним і  жінкам, які годують.

Погодьтеся, немає нічого складного в цих вправах. Але виконуючи їх можна забезпечити здоровий лімфотік і, як наслідок, позбавитися від зайвої ваги і набряків. На мою думку, звучить навіть дуже привабливо, варто спробувати!

За матеріалами