Прогноз погоди в Україні на весну і літо 2018

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

Пори року, позначені “світським” календарем, за яким ми живемо, зовсім не збігаються з ритмами, за якими живе природа, передає Ukr.Media. Щоб дізнатися, коли стартує справжня весна і справжнє літо, слід відштовхуватися зовсім від інших дат. Пише  ukr.media

Про це, а також про те, коли у поточному році розпочнеться весна і яким буде літо розповів маг ведичної традиції Ігор Мехеда.

Я хочу розповісти про цікаву тенденцію, яка починає з’являтися останнім часом. У стародавніх цивілізаціях були зовсім інші уявлення про пори року, ніж зараз у нас. Наприклад, індіанці майя і навіть культури Близького Сходу, розділяючи сезони, спиралися на 4 головних астрономічні події: 2 сонцестояння і 2 рівнодення.

Тому весна починалася з весняного рівнодення 21-22 березня, і закінчувалася у день літнього сонцестояння – 21 червня. З 22 червня по 21 вересня було літо, з 22 вересня по 21 грудня – осінь, а з 22 грудня по 20 березня – зима.

Клімат планети також відповідав цим тимчасовим проміжкам.

Потім люди привнесли в календар нові уявлення про світ, нові філософські тенденції, інтереси державних структур та інше, в результаті чого календар з природного перетворився на світський. Сьогодні природа живе за своїми ритмами, які не відображаються у світському календарі.

У 2012 році, згідно з багатьма філософськими поглядами, настала нова епоха, новий “планетарний день”. І ми починаємо помічати, що ритми природи починають повертатися до тих давніх циклів, які були визначені рівноденнями і сонцестояння.

І дійсно, ми бачимо, що в останні 2-3 роки вони більше відповідають природному календарю, ніж світському. Наприклад, часто осінь триває фактично до грудня, а нормальний сніг випадає на Новоліття – до 21 грудня.

Цей природний цикл збережеться і в поточному році.

Березень не буде дуже спекотним, але він не буде і холодним. Вдень буде досить тепло, прогулянки на природі можуть бути по-справжньому приємними, а вночі буде холодно. Крім того, обіцяють, що в цьому році в березні будуть морози. Тобто цей місяць буде досить незвичайним – він буде і теплим, і холодним одночасно – з перепадами. Це буде тривати до дня весняного рівнодення – 21-22 березня.

Тим не менш, вже з останніх чисел лютого, з початку березня сніги повинні зійти, і снігопадів не передбачається. Якщо і будуть опади, то тільки у вигляді дощу.

Хочу звернути увагу на свято, яке відзначався дуже давно і дуже багатьма культурами на всій території Євразії, у тому числі слов’янами. Це 5 квітня. Якщо розглядати символізм весняного сонцестояння, 21 березня зима і літо рівні. Небо і земля, лід і вогонь врівноважені. І саме з 21 березня вогонь починає перемагати лід. 5 квітня відбувається повна перемога вогню над льодом, і саме вогонь задає тон усім процесам протягом весни і літа. Стародавні слов’яни називали цей день Великдень. Кардинальні зміни можна помітити і в природі: якщо 4 квітня земля ще виглядає млявою, то вже 5 квітня вона починає різко оживати – проростає перша трава, набухають бруньки на деревах і так далі.

З рівнодення починається сухий та теплий період. Квітень буде досить теплим, щоб відпочивати на природі, а травень обіцяє бути жарким – таким, як це буває влітку – земля буде прогріта, буде достатньо тепло.

Ще одна вказівка на те, яким буде весна і літо поточного року – це планета, керуюча роком. Це Венера. Роки, керовані цією планетою, зазвичай дуже жаркі і з великою кількістю опадів. Тобто клімат наближається до тропічного. Так що в цьому році ми можемо очікувати тропічні зливи і тропічну спеку для всіх країн Європи.

В Україні в 2016 році температурний максимум був зафіксований не на узбережжі Чорного моря, як це зазвичай буває, а у Ямпільському районі Вінницької області, в районі Товтр – передгір’ї Карпат. Там було таке літо, яке зазвичай буває на морських узбережжях. Тому люди, які там побували, говорили: “У нас таке відчуття, що ми з’їздили на море”.

У цьому році така тенденція буде продовжуватися. В районі цих Товтр на території Вінницької та Хмельницької областей знову може спостерігатися температурний максимум.