Просте підживлення полуниці, для великих, смачних і ароматних ягід

Підвищити врожайність полуниці, врятувати її від цілого ряду грибкових захворювань і шкідників можна за допомогою звичайного нашатирного спирту, який є у кожного під рукою. Якщо немає – купіть недорого в найближчій аптеці.

Про це пише годинник, за матеріалами Наука і правда

Водний розчин нашатирю – це грізна зброя проти нематоди, довгоносика, слимаків, личинок хруща і цілого ряду інших шкідників, включаючи птахів, що поїдають стиглі ягоди.

Ягоди будуть великими, смачними і ароматними без найменшого натяку на гниль. Терміни зберігання сировинного врожаю збільшаться.

Чим корисний нашатирний спирт для полуниці

За своєю природою нашатирний спирт – це концентроване рідке азотисте з’єднання. Азот допомагає рослинам швидше і краще наростити зелену масу. Коріння, стебла і листя удобрених підгодівлею на основі нашатирю рослини формуються набагато інтенсивніше.

При цьому з аміаком можна переборщувати. Якщо поливати нашатирним спиртом полуницю перед і під час цвітіння, то вона почне віддавати більший пріоритет нарощування пагонів, а не появи більшої кількості квітконосів.

З іншого боку, особливо для ремонтантних сортів, азотна підгодівля здатна заповнити витрачені сили рослини і продовжити період плодоношення. Головне, діяти потрібно з розумом, відштовхуючись від наявної конкретної ситуації.

Коли і як підживлювати?

В цілому, прийнято підживлювати полуницю нашатирем протягом вегетативного сезону в 3 етапи:

– Навесні при появі нового листя проводять першу підгодівлю. 3 ст. л. 10% нашатирного спирту розводять в 10 л води. Попадання робочого розчину на листя не небезпечно і навіть корисно (це відмінна профілактика від цілого ряду хвороб і шкідників).

– Другий полив доцільно виконати по завершенню цвітіння. Використовуйте той же рецепт для приготування робочого розчину.

– Третій і останній раз садову суницю поливають після закінчення плодоношення, щоб компенсувати рослині витрачені сили (40 мл 10% нашатирю розводять у відрі води). Така підгодівля стане гарною запорукою для майбутнього врожаю в наступному сезоні.

При ураженні полуниці слимаками, довгоносиком та іншими комахами розведіть 2 ст. л. нашатирного спирту в 5 л води і обприскати атаковані рослини з пулевізатора. Процедуру слід повторити через тиждень.

Застереження!

При приготуванні робочого розчину виконуйте індивідуальні заходи безпеки. Роботу виконуйте в гумових рукавичках, захисній масці (захист очей, дихальних шляхів). Найкраще готувати склад на відкритому повітрі, або в приміщенні з хорошою вентиляцією.

Нашатир протипоказаний людям, що страждають на вегетосудинну дистонію. Їм цей метод не підійде.