Просто зараз! Президент готовий – ризикована гра! Термінове рішення – вистоїть. Нова ера: почалося

ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗПОЧАВ РИЗИКОВАНУ ГРУ, пише в Фейсбук політолог Олександр Кочетков.data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Дивіться, який розклад намалювався.
Президент Зеленський вже двічі зробив кроки, які викликають явне роздратування у Володимира Путіна, якщо судити з його публічних коментарів.

Перший – це те, що Київ відмовився слідувати кремлівському сценарію в «Мінську» і починати прямі переговори з самопроголошеними республіками, яких і сама Москва не визнає. А якщо визнає, то біля скроні крутитимуть навіть затяті прихильники РФ на кшталт Зімбабве.

Другий – це, зрозуміло, позбавлення кума Путіна телевізійних милиць, за допомогою яких він почав вибиратися з електорального гетто.

І не відповісти на ці два помітних випаду недоімператор не може.

З іншого боку, в РФ піднімають голову ті, кого зневажливо називають творчим прошарком (хто цікавиться, подивіться знакове інтерв’ю Юрія Дудя з актрисою Олександрою Бортіч).
Популярні люди з російського шоубізу виступають не те щоб проти Володимира Путіна і на підтримку Олексія Навального, а проти поліцейського свавілля. І ця тема знаходить широкий відгук у народі. Але ж на свавіллі – силовому, економічному, юридичному – будується вся недоімперія. І Путіну треба терміново перемикати суспільну увагу. Україна в цьому сенсі – перевірений об’єкт.

З третього боку, адміністрація Джозефа Байдена відіграє складно і навіть незрозуміло. Наприклад, там вирішили не вводити санкції проти німецьких компаній, які беруть участь в «Північному потоці 2» (на відміну від позиції Дональда Трампа).

Тобто, якщо Володимир Зеленський міцно розраховує на допомогу заокеанського дядька, то далеко не факт, що допомога надійде вчасно. Тому що суть англосаксонської політики – завжди працювати на свої і тільки свої інтереси.

Я зараз не про загрозу ескалації на фронті, яка помітно зросла. Ні, біда в тому, що нас зараз можна розчавити чисто економічно. Росія може почати підтискати нас по енергоносіях, а у нас до того ж складності з МВФ. Наш уряд здатний шукати гроші тільки в кишенях громадян, тобто, в черговий раз підвищувати ціни на все. І вже недалека та комунальна соломинка, яка переламає спину надірвав платника податків. І може наступити хаос, в якому втратимо Україну.