Простий спосіб очистити газову плиту від нагару і жиру народними засобами

Ідеально чиста плита – візитна картка доброї господині. Спеціалізовані відділи в магазинах рясніють побутовою хімією, але ми згадаємо про традиційні засоби, якими користувалися ще наші бабусі.

Напевно в кожному будинку і сьогодні знайдеться лимонна кислота, шматок господарського мила, оцет, пачка соди і флакон нашатирного спирту. Правда, чистоту «народного» жанру ми трохи порушимо. Тому що якісно відмити брудну газову плиту без миючого гелю і абразивного порошку вам навряд чи вдасться.

Етапи роботи

Зручно чистити елементи плити в такій послідовності:

  • решітка,
  • конфорки,
  • варильна панель,
  • духовка.

Відмиваємо грати

Плити оснащують гратами з емальованої сталі і чавуну. За першими легше доглядати, але під важкими каструлями вони можуть прогинатися, з часом емаль сколюється. Грати з чавуну міцніші, але з цього пористого матеріалу важче видаляти забруднення.

Перед чищенням грати потрібно замочити в гарячому розчині господарського мила. Кладемо грати в ванну, заливаємо мильним розчином. Ми залишаємо на кілька годин. Після того як нагар розмокне, його видаляють губкою з абразивним порошком. Потім грати треба помити і протерти.

Чистимо конфорки і ручки

Якщо деталі конфорок сильно забруднені, то  замочіть їх у мильному розчині. Потім нанесіть на поверхню будь-який очищуючий склад і залиште хвилин на 20 хвилин. Потріть деталі зубною щіткою або губкою, промийте і висушіть. Абразивні речовини для конфорок краще не використовувати, тому що залишки порошку можуть залишитися в отворі розсікача.

Всі ці маніпуляції можна виконати і зі знімними ручками. Якщо ручки не знімаються, нанесіть на них очищуючий гель і залиште на деякий час, щоб забруднення розм’якшилося. Видаліть зубною щіткою або серветкою.

Видаляємо нагар з панелі

Для чищення варильної панелі можна використовувати металеві мочалки, вони можуть пошкодити емаль. З тієї ж причини не варто застосовувати абразивні порошки. Всі традиційні методи очищення засновані на здатності кислоти і луги руйнувати молекулярну структуру твердих речовин. У нашому випадку лугу представлені господарським милом і содою, кислоти – лимонною кислотою і оцтом:

  • з води і соди готують суміш, за консистенцією схожу на густу кашку;
  • мильний розчин отримують з стружки цілого шматка господарського мила, розм’якшеногр в гарячій воді;
  • для чищення із застосуванням кислоти використовують 9-відсотковий оцет і лимонну кислоту .

Будь-який з цих складів нанесіть на поверхню варильної панелі на деякий час і потім видаліть вологою серветкою. Зазвичай буває достатньо 20-30 хвилин для того, щоб активна речовина вступила в реакцію з забрудненнями.

Миємо духовку

Добре розчиняють наліт жиру сіль, сода і вода: цю суміш наносять на стінки і дно духовки на ніч. На наступний ранок суміш видаляють мокрою губкою.

Для чищення духовки підходить і  господарське мило. Потрібно нанести густий розчин на стінки і закрити дверцята хвилин на 20. Також можна поставити в духовку деко з мильним розчином і нагріти до 100 градусів. Після випаровування рідини змийте розм’яклий жир і мило теплою водою.

Ще один варіант – обробити стінки духової шафи нашатирним спиртом, закрити на кілька годин, а потім помити і протерти. Аміак добре розчиняє жир. Але, мабуть, через різкий запах такий спосіб підійде не всім господиням.

Ми зовсім не закликаємо ігнорувати очищуючі склади, що продаються в господарських магазинах. Але рекомендуємо взяти на замітку ці народні методи, які перевірені багатьма поколіннями на власному досвіді.