Проти шкідників, борошнистої роси, фітофторозу. Досить однієї краплі йоду, щоб город змінився до невпізнання!

Звичайний аптечний йод не тільки знезаражує і загоює рани, але і рятує урожай від шкідників. Кілька крапель цього засобу позбавляють садові і домашні рослини від кореневої та плодової гнилі, фітофторозу і борошнистої роси. Крім того, йод – доступна і безпечна підгодівля, що забезпечує правильний розвиток культури, активну бутонізацію та гарне плодоношення.

Застосовуючи йод на ранніх стадіях, ви прискорите зростання розсади. Крім того, рослина стане більш стійкою до хвороб і негативних впливів навколишнього середовища. Полив застосовується для розсади перцю, томатів, огірків, капусти і баклажанів.

Повідомляє годинник, із посиланням на tintelekt.com

Робочий розчин: розчиніть в 3 літрах води 1 краплю йоду. Досить зробити одноразовий полив під корінь.

Йод від фітофторозу

Фітофтороз – небезпечний грибок, який може привести до загибелі рослин. Від цієї хвороби страждають не тільки листя і плоди, а й коренеплоди пасльонових культур. У профілактичних цілях необхідно ретельно обробити розсаду у віці 3-х тижнів.

Робочий розчин: змішайте 10 літрів води, 1 літр знежиреного молока і 15 крапель йоду. Окропіть рослини 2-3 рази з двотижневими перервами між обробкою.=

Йод і борошниста роса

Борошниста роса вражає смородину, аґрус, огірки, томати, гарбуз, троянди, півонії і хризантеми. Врятувати рослини можна, якщо своєчасно обробити їх розчином йоду.

Робочий розчин: змішайте 9 літрів води, 1 літр знежиреного молока, 1 мл йоду і 1 ст. л рідкого мила. Обприскуйте рослини 1 раз в 14 днів, аж до повного зникнення симптомів захворювання.

Йод проти шкідників

Довгоносик і личинка хруща доставляють чимало неприємностей дачникам. Відлякати ворога можна за допомогою йоду.

Робочий розчин: розчиніть в 10 літрах води 20 мл йоду. Поливайте рослини з розрахунку 1 літр на 1 кущ. Для смородини – 5 літрів на 1 кущ навесні і восени. Для запобігання появи довгоносика на полуниці, ранньою весною обробіть грядку розчином з 10 літрів води і 1 ч. л. йоду.

Підживлення і добриво

Для обробки огірків, перцю і томатів в теплицях і відкритому грунті, необхідно внести по 500 мл підгодівлі під кожну рослину в період появи перших квіток.

Робочий розчин: Розчиніть 40 крапель йоду в 10 літрах води. Повторюйте полив через 3-4 тижні. Розрахунок для капусти – 1 літр розчину на 1 рослину. Підживлення проводять на початку формування качана, після рясного поливу.

Профілактика для кімнатних квітів

Щоб не обпекти квітку, поливайте по вологому грунті, намагаючись не потрапляти на листя і стебла. Оскільки йод бере участь в синтезі амінокислот і білків, фотосинтезі і азотному обміні, його застосування пожвавить рослину, дасть їй сили для розвитку бутонізації та правильного зав’язування плодів.

Обов’язково використовуйте розчин йоду для підзолистих і торф’яних грунтів, субстратів і легких супісків. А ось в родючих чорноземних грунтах, особливо в прибережних районах, вміст йоду, як правило, цілком достатній для активної життєдіяльності рослин.

При проведенні підгодівлі й обробки, будьте гранично уважні, оскільки навіть незначна концентрація спиртового розчину може обпалити молоду рослину. Дотримуючись дозування, ви зможете вирішити безліч проблем на своїй дачній ділянці.