“Прийдуть додому і змусять платити”: нові правила “прописки” залишать українців без грошей

Держава планує зайнятися тимигромадянами, які не мають прописки

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі хоче зайнятися всеукраїнськими перевірками громадян за місцем їх реєстрації. Цей захід передбачений законом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», який написали чиновники.

Документ дає повноваження органам реєстрації на масові перевірки людей. Дані про місце проживання або зняття з реєстрації в місці прописки будуть внесені до Єдиної інформаційної системи.

Громадян України старше 14 років зобов’яжуть протягом 30 днів особисто або через інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Також про своє місцезнаходження повинні будуть повідомити українці, які підлягають призову на строкову військову службу або перебувають у судовому процесі по якомусь виробництва.

Перевірка не буде перевищувати більше 30 днів. Влада в ході перевірки зможуть обстежити житло на предмет наявності ознак проживання громадянина, який там зареєстрований. Вони зможуть опитати сусідів, перевірити наявність одягу, засобів гігієни та інших доказів перебування там людини.

Якщо перевірка покаже, що людина там не живе, його притягнуть до адміністративної відповідальності. Штраф становить від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумом, що становить від 340 до 850 грн.

Почне діяти нова система з першого липня 2019 року. Громадяни, що не мають реєстрацію за місцем проживання, зможуть це зробити до 31 березня 2021 року.

Також ми раніше повідомляли, що за заявою Уляни Супрун, яка заімаются посаду в. о. міністра охорони здоров’я, ряд послуг будуть платними. Про це вона написала в соціальних мережах. Дане нововведення пов’язане з введенням декларацій, які люди повинні підписати з лікарями. Джерело