Припиніть дресирувати себе — шукайте кохання за розміром

Я росла в Любові. Казковій. Нереальній з точки зору звичайності. Любові моїх дідуся і бабусі, любові моїх батьків. Я ніколи не чула, не бачила і не відчувала образ: неповаги, грубості або холоду в своїй великій родині. Ні міжстатевої, ні до нас, дітей.

У мене самої такого не було. Ніколи, майже ніколи. Марно копаючись в причинах «ну, як же, адже я просто «приречена» була на таку ж Любов, я паралельно намагалася вивести формулу Любові, дізнатися її закони і адаптуючись до них, залучити її, злодійку, в моє життя.

Будучи перфекціоністкою, я звинувачувала завжди в своїх невдачах тільки себе і старанно вивчала чоловіка, щоб відповідати йому і бути гідною «його-одного».

Тонни психологічної, езотеричної і релігійної літератури. Кидання із крайності в крайність: від «полюби мене такою, як я є» до «дивись, яка я слухняна – така, як тобі потрібно» …

Ось мій вирок. Немає ідеального чоловіка. Так само, як і жінки. Всі ці спроби дізнатися всі таємниці про чоловіків, підібрати до них ключики, закінчуються їх захопленнями «яка ж ти класна-комфортна-розумна» і порожнечею в душі від того, що їм-то ти ідеально підходиш, а вони тобі – ні. Чому? Не твоє.

Намагаючись бути зручною-красивою-приємною, я забувала про себе. «Навіщо робити зауваження, якщо я розумію, чому він це зробив? Він не навмисно, його інакше не навчили. Це – травма дитинства (патерни з його минулих стосунків), я зігрію його своєю любов’ю і перезапишу його програми »…
class=”td-g-rec td-g-rec-id-content_inline “>реклама
Не ідеальність параметрів за заздалегідь встановленим списком вимог потрібна. Не в магазині ж. А співпадіння. Попадання пазами в пази одне одного. Коли кожна западинка і надщербинка в серці зустрічає свою відповідну опуклість в серці партнера.

Найбільша помилка у людей – шукати за певними достоїнствами партнера, за потребами. «Вона буде хорошою мамою моїм дітям». А вмирати я буду з тією, з ким хоч в рай, хоч в пекло … А діти вдома доглянуті «хорошою». «Він забезпечить мені і моїм дітям гідне життя». А чекати смс я буду від бідного колеги, від якого тепло в душі й хочеться прикрашати його двокімнатну квартиру на околиці міста …

Не на достоїнства потрібно дивитися. На недоліки. На те, що почне вас дратувати до скреготу зубів, коли ваше его вгамується від споглядання достоїнств. Адже любов толерантна до недоліків (не сліпа! Пристрасть сліпа). А нелюбов безжальна навіть при безперечних перевагах.

Шукайте не ідеальних, але тих, з чиїми недоліками ви зможете легко уживатися і через 20-50 років.

Шукайте «своїх». З такими ж заморочками. З ким захочеться втекти від криків дітей на задній двір і пити в халатах і капцях коняк, курити заборонену цигарку. З ким будете сміятися досхочу над дивним фільмом. З ким буде занудьгувати над черговою філософської дурнею. Кого не будуть дратувати ваші розкидані речі. Хто буде спокійно переносити ваш ПМС і смикання післяпологової загнаності. Хто буде сміливо переглядати бюджет, коли у вас закінчаться гроші-робота-ентузіазм.

Хто буде піднімати ваші опущені крила. З ким без «але і якщо» …

Немає сенсу заганяти себе в рамки «потрібних» стандартів – ваша внутрішня пружина випрямиться в  найневідповідніший момент. Шукайте відразу того, з ким не потрібно весь час терпіти, намагатися і вдавати з себе того/ту, хто має більше шансів на «любов».

Не потрібно грати чужі ролі – не дивуйтеся, що вам так важко вжитися і терпіти іншого – адже ви ж самі обдурили на старті, зігравши того, ким хотів вас бачити ваш потенційний партнер. Чи не вас! Цей би від вас не пішов. Вийшли з ролі – і цим лишився незадоволений і глядач, і актор.

Закохайтесь в себе. Огляньте себе з усіх найбільш незручних сторін. Дізнайтеся, що подобається вам, що не подобається, а що є неприйнятним ні за які «хабарі». Корупція самого себе занадто дорого карається в життєвому контексті. Каторгою роками. Внутрішнім самовигоранням.

Балуйте себе приємними людьми і обставинами. Привчіть себе отримувати задоволення від себе і від життя. І тоді «не-ваша» людина просто не пройде ваш внутрішній фейс-контроль.

Дозвольте собі розкіш бути собою і тоді таким же справжнім увійде у ваше життя кохання.

Світ врятує не краса. Світ врятує любов. Любові вам! Без «але і якщо».

джерело