Пульс людини розповість вам, скільки залишилося жити

Дослідження показало: зі збільшенням частоти пульсу на кожні 10 ударів в хвилину ризик смерті з будь-яких причин зростав на 9%

Дослідники з Університету Циндао з’ясували, що частий пульс у стані спокою збільшує ризик смерті з будь-яких причин.
Причому навіть у людей, які не страждають від серцево-судинних захворювань. Фахівці проаналізували дані 46 досліджень.
У них брали участь більше двох мільйонів пацієнтів і згадувалися 78349 випадків смерті з будь-яких причин і 25000 смертей через хвороби серця і судин, передає Ukr.Media. Дослідження показало: зі збільшенням частоти пульсу на кожні 10 ударів в хвилину ризик смерті з будь-яких причин зростав на 9%, а ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань – на 8%.
У людей з частотою серцевих скорочень (ЧСС 80 ударів на хвилину ризик передчасної смерті з будь-яких причин опинився на 45% вище, ніж у добровольців з пульсом від 60 до 80 ударів на хвилину. До речі, в останніх ризик був підвищений на 21%.
Між тим, абсолютний ризик виявився низьким. Схожі результати фахівці отримали, оцінивши ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань. Зв’язок між ЧСС і смертю будь-яких причин була тісніше.
Дослідники додають, що людям потрібно звертати більше уваги на свій пульс у стані спокою. Знизити ЧСС допомагає фізична активність.
джерело