Рада призначила дострокові пенсії: Хто і коли може їх отримати

Рада призначить дострокові пенсії: хто і коли може її отримати, 

Популярне: Кого з українців це буде стосуватись: З 1 лютого довідки про склад сім’ї не потрібні

Верховній Раді України в Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендували прийняти законопроект про призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі в революції Гідності.

Як повідомляється, Комітетом було розглянуто проект Закону про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалення законопроекту встановить право на дострокове призначення пенсії таким членам сімей загиблих або померлих учасників Революції: дружина або чоловік, якщо вони не взяли повторний шлюб; діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття; батькам, яким надано статус особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Згідно з документом, чоловіки мають право на призначення пенсії після досягнення 55 років і при наявності страхового стажу не менше 25 років, жінки в 50 років за наявності не менше 20 років страхового стажу.

Відзначається, що члени комітету одноголосно підтримали і рекомендували парламенту прийняти законопроект за основу.

 

джерело