Рецепт ефективного розчину, який дозволить уникнути пожовтіння листя на помідорах

Томати після висадки в теплицю активно нарощують наземну частину, а коренева система розростається. У цей період часто буває, що листя томатів починають світлішати, жовтіти і погано ростуть. В цьому випадку томатам не вистачає певних елементів живлення. Розповімо детальніше, як одна підгодівля поверне листю яскраво-зелений колір і гарне зростання.

Брак азоту

Азот необхідний для гарного росту стебел і листя томата. Якщо рослині не вистачає азоту, то у рослини листя починає дрібніти і світлішати. А при сильній нестачі цього елемента живлення, у томатів листя починає жовтіти.

При появі даних ознак необхідно терміново провести кореневу підгодівлю томатів. Оскільки нестача азоту в цілому призупиняє вегетативний ріст томатів. А цього не можна допускати, адже погано розвинений кущ буде слабо цвісти і не дасть повноцінний урожай.

Тому повернути зростання томатів можна за допомогою однієї кореневої підгодівлі. Не потрібно чекати, коли у томатів почнуть жовтіти листя, а через 15-18 днів після висадки розсади томатів в теплицю проводьте підгодівлю.

Для цього у відрі води об’ємом 10 літрів розводять приблизно 1 літр коров’яку. Цей розчин наполягають 2-3 дні, а потім розводять з водою 1:1. І даним розчином проливають томати по вологому грунті.

Правильно проводити кореневу підгодівлю томатів у теплиці також важливо, щоб коріння у рослини не отримали опіки. Тому за добу до проведення підживлення спочатку проливають томати простою теплою водою, а вже потім поливають добривом.

Рослини не можуть засвоювати живильні речовини з грунту

У кущів томата можуть жовтіти листя навіть у тому випадку, якщо грунт в теплиці навесні був добре удобрений. Це відбувається через те, що рослини не можуть засвоювати з грунту поживні речовини. Це відбувається через те, що грунт сильно перезволожений і став щільним. Також причиною може бути холодний або кислий грунт.

Як перевірити чи добре розвиваються томати в теплиці

У період зростання томатів у теплиці необхідно регулярно доглядати за рослинами. При дотриманні режиму поливу, температурного режиму, а також вчасно проведеної підгодівлі наземна і коренева частина рослин томатів будуть рости збалансовано.

Кущ томатів добре розвивається, коли верхні листки у томатів в денний час трохи закручуються, а ввечері стають знову прямими. А верхівка у куща томатів виросла вище листя.

По кущах томатів також можна визначити, що рослина зупинилося в зростанні. Це добре видно по верхівці рослин. Верхівка у куща томатів стає нижче, ніж верхні листки. А листя вдень не закручуються, а ростуть прямими і тягнуться вгору.