РEВOЛЮЦIЙНE РIШEННЯ НA ЯКE ЧEКAЛA ВCЯ КPAЇНA: ЗEЛEНCЬКUЙ ТАКИ ВUКOНAЄ ГOЛOВНUЙ YЛЬТUМAТYМ УКРАЇНЦІВ

Не пройшло і місяця, як електронна петиція з проханням скасувати бюджетне фінансування політичних партій, опублікована на сайті президента України Володимира Зеленського, набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

23 липня, голова партії “Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенка зареєстрував петицію про скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні.

У документі йдеться, що протягом 2016-2019 років з Державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень. Левову частку коштів отримали також партії, які не потрапили до новобраного парламенту (“Народний фронт”, “Радикальна партія Ляшка”, “Самопоміч”, “Опозиційний блок”).

Провести повне скасування проблемно, адже це було однією з умов ЄС з надання безвізу. Відтак, цей момент буде досить суперечливим і скасувати бюджетне фінансування повністю, фактично неможливо.

Відомо, що з 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили до парламенту. Нині за державний кошт фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали 5% бар’єр, а й ті, що набрали 2%.

Протягом 5 років на утримання цих партій український народ повинен

витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень. Автор петиції Микола Томенко у свою чергу пропонує спрямувати кошти на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здорового способу життя.

Джерело