Робочий розчин з найпростіших трав: заміняє хімію на городі і в саду

Тема добрив безсумнівно завжди буде актуальна для тих, у кого є кімнатні рослини, дача або город, адже всі хочуть отримати здорові, гарні рослини і гарний урожай. Однак крім добрив-підживлень потрібні також і ті, що будуть боротися зі всілякими шкідниками і хворобами. І якщо у випадку з підгодівлями ви досить легко можете обійтися без хімії, то чи можливий такий варіант і для захисту від шкідників? Звісно так! А допоможуть в цьому всім відомі трави.

Така обробка захистить ваші рослини від різних грибкових хвороб, в тому числі фітофторозу і всіляких шкідників.

Вам будуть потрібні:

  • кип’яток – 2 л .;
  • полин (сухий) – 25 г;
  • деревій (сухий) – 50 г;
  • шавлія (сухий) – 25 р .;
  • червоний перець – 8 ст. л .;
  • чистотіл (свіжий) – 300-400 г .;
  • часник – 2 головки.

Трави для даного відвару можна використовувати як сухі, так і свіжі, наприклад, в нашому випадку чистотіл свіжий. Всі сухі трави висипаємо в ємність, в якій буде запарюватися розчин, свіжу траву ріжемо досить дрібно, так само як і часник. Перець варто вибирати як можна більш дрібного помелу. Справа в тому, що чим дрібніші будуть використовувані компоненти за розміром, тим швидше і повніше будуть виділятися корисні речовини.

Робочий розчин з найпростіших трав: заміняє хімію на городі і в саду

Отриману суміш заливаємо кип’ятком, щільно закриваємо і залишаємо настоятися протягом 40 хв. Довше 40 хв настоювати розчин не варто, так як після закінчення цього часу почнуть виділятися непотрібні в даному випадку дубильні речовини, а необхідні фітоціти навпаки будуть випаровуватись.

Робочий розчин з найпростіших трав: заміняє хімію на городі і в саду

Готовий розчин проціджуємо. Використовуємо його не в чистому вигляді, а розбавляючи водою у співвідношенні 1 л до 5 л. Щоб посилити розчин додаємо до нього 10-12 мл «Актоверма» або інший подібний препарат, а також – березовий дьоготь – 2 ст.л.

Нарешті фінальний компонент, який допоможе втриматися складу на рослині – так званий «прилипач», який можна як купити в спеціалізованому магазині, так і замінити звичайним рідким господарським милом в співвідношенні 100 мл. на 5 л води. Максимальна активність всіх компонентів – в перші 2 години, тому заготовлювати розчин про запас не варто.

Робочий розчин з найпростіших трав: заміняє хімію на городі і в саду

Отриманим складом обприскуємо рослини, повторюючи обробку приблизно після закінчення 2 тижнів, коли у рослини з’являться молоді, ще не оброблені пагони. Також повторна обробка може знадобитися після сильного дощу.