“Росіяни та українці – братній народ”: Олег Сенцов зробив несподівану заяву

Український політв’язень Олег Сенцов, якого нещодавно звільнили з російського полону зробив несподівану заяву назвавши українців та росіян – братнім народом.

Про це  український режисер розповів в інтерв’ю німецькому виданню DER SPIEGEL, пише УБН.

“Я проводив час на протестах Майдану (взимку 2013-2014 рр. у Києві) і думав, що система Путіна з його беззаконнями і варварством скоро зруйнується, що народ більше не вибере його і що наступить революція. Ми, росіяни та українці, – споріднені народи, ми, по суті, брати з небагатьма відмінностями між нами. Я сам з російським походженням. Але з кожним роком ув’язнення я все більше чітко розумів, що люди абсолютно байдужі до того, що відбувається в їхній країні”, – заявив Олег Сенцов.

Нагадаємо, Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у нібито створенні в Криму терористичної спільноти й керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту. Режисер своєї провини не визнав.

7 вересня 2019 року між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. Серед українців, які повернулися додому, був і Сенцов.