Росія вивела в Чорне море 16 кораблів чути ракетні залпu. Бойова rотовність!

Російська Федерація провела ракетні стрільби в акваторії Чорного моря.

Загін кораблів Чорноморського флоту вже повернувся у пункт базування до Севастополя після проведення стрільб, повідомив начальник відділу інформаційного забезпечення ЧФ Олексій Рульов, передає “КримІнформ”.

Зокрема, ракетні катери окупантів “Івановець” і “Р-60” провели стрільби протикорабельними ракетами “Москіт” по надводних цілях, що знаходяться на відстані понад 30 морських миль.

“Ракети успішно вразили складну позицію, що складається з двох щитів-мішеней і імітує загін кораблів умовного супротивника”, – йдеться у повідомленні.

Крім катерів “Івановець” і “Р-60” у пункти постійної дислокації повернулися 14 надводних кораблів і суден забезпечення Чорноморського флоту, які брали участь у закритті морського полігону.

Варто зазначити, що важкий авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов», який президент РФ Володимир Путін називав “гордістю РФ”,  можуть списати, якщо промисловість і Міноборони РФ не вирішать питання з заміною дока, необхідного для завершення ремонту корпусу корабля. Зараз єдиний російський авіаносець чекає вирішення своєї долі біля стінки 35-го судноремонтного заводу в Кольській затоці.

Ремонт підводної частини корпусу авіаносця «Адмірал Кузнєцов» було розпочато в плавучому доці ПД-50, що належав 82-му судноремонтному заводу, проте в ніч з 29 на 30 жовтня 2018 року сталась аварія, в результаті якої док затонув. Авіаносець отримав пошкодження, однак його встигли  відбуксирувати до стінки 35-го судноремонтного заводу, що за сумісництвом є його штатним місцем стоянки.

Докування – важлива частина відновлення технічної готовності корабля, без чого «Кузнєцов» не зможе повернутися в стрій, хоча б тому, що тільки в доці можна заново встановити на корабель зняті раніше в процесі ремонту гребні гвинти.

На сьогодні  в Росії немає дока, здатного замінити побудований в 1980 році за радянським замовлення в Швеції ПД-50. А це  ставить під питання не тільки перспективи ремонту «Кузнєцова», а й підтримку готовності інших сил флоту – в першу чергу кораблів першого рангу.

Як наголошується, завершувати докування  потрібно швидко – в березні 2019 року голова Об’єднаної суднобудівної корпорації Олексій Рахманов пообіцяв повернути «Кузнєцова» в експлуатацію до кінця 2021 року.

Співрозмовник видання додав, що  «Кузнецов», якщо і повернеться в стрій, швидше за все буде використовуватися в якості навчального корабля і в далекі походи більше відправлятися не буде.

Джерело