Сьогодні Різдво святкують у більш як 140 країнах і вперше офіційно в Україні: Христос народився!

У ніч з 24 на 25 грудня католицька і протестанська церква відзначають Свято Різдва.

25 грудня Різдво відзначають жителі Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, країн Африки та Азії. В цей же день святкують лютерани, англіканська церква і частина протестантських конфесій.

У більш ніж 140 країнах це державне свято.

Папа римський Франциск провів урочисту месу в соборі Святого Петра у Ватикані. В соборі і на площі зібралися тисячі віруючих.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що встановлює офіційний святковий та неробочий день на 25 грудня – у Різдво.

У християн західного обряду 25 грудня вперше є офіційним вихідним днем, тому Різдво для українських римо-католиків цьогоріч особливе. Кожен зможе зустріти його в родинному колі – без відгулів за свій рахунок та клопотів із відпусткою.

 

Як повідомлялося раніше, з ініціативою щодо встановлення вихідного дня на Різдво 25 грудня у парламенті виступив голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький. Свої голоси за відповідне рішення віддали 238 народних обранців.

Пізніше президент Петро Порошенко підписав закон, що встановлює офіційний святковий та неробочий день на 25 грудня – у Різдво.

Джерело.