Секрети посадки орхідеї: як з 1 рослини отримати 100

У багатьох господить вдома є ніжні квіти на тонкому стеблі – орхідеї. Хочемо поділитися з Вами деякими хитрощами вирощування орхідей.

Як поліпшити зростання коріння?

Купіть мох сфагнум, який коштує копійки в квітковому магазині. Замочіть його у воді. З моху сформуй невелику кулю. Примотайте його ниткою до підстави паростка орхідеї. Нитку можна скрутити із старих колготок. Вона буде еластичною і не сильно пережме рослину.

Обгорніть мох плівкою. Знімайте її щодня приблизно на одну годину При цьому обприскуйте мох. Після закінчення 9–11 днів на паростку з’являться корінці. Відсаджуємо паросток, коли на нім з’явиться три-чотири і більше корінця.

В орхідеї, яка вже відквітнула, зріжте стебло. Відступіть приблизно один сантиметр від коріння і далі відріжте держаки завдовжки 10–12 сантиметрів. Посадіть держаки в спеціальний горщик для орхідей з отворами в дні. Насиптеь на дно невелику кількість піску і викладіть мох. Полийте грунт. Посадіть держаки.

Відстань має бути приблизно 3 сантиметри один від одного. Закрийте горщик плівкою. Двічі в день знімайте плівку на 20–25 хвилин і злегка зволожуйте грунт. У приміщенні потрібно влаштувати добовий перепад температури, із зниженням її вночі на 4 °C. Приблизно через 4 місяці висадіть рослини в окремі горщики.

Через 5–7 днів квіти слід удобрювати, заздалегідь поливши рослину. Потім перемістіть горщик в ємність з розбавленим у воді добривом приблизно на 40 хвилин.

Ось така маленька хитрість вирощування орхідей.