Секрети пишного цвітіння лілій на вашій клумбі

Хочемо поділитися з Вами секретам пишного цвітіння лілій.

Ліліями називають трав’янисті рослини, що відносяться до однойменного роду з сімейства лілійних. Всі вони мають цибулини, м’ясисті листя і великі яскраві квіти. Садівники цінують лілії за ефектне цвітіння. Однак великі квіти вимагають і більших витрат поживних речовин, тому лілії не завжди виправдовують надії своїх власників. Іноді рослини відмовляються цвісти або розпускають маленькі і непоказні квіти.

Причини поганого стану лілій
Ці рослини цвітуть тільки після декількох років розвитку від насіння, тому садівники воліють розводити їх цибулинами. Купуючи цибулину лілійних, потрібно обов’язково поцікавитися її віком. Якщо цибулина занадто молода, то в перші роки від неї будуть рости тільки листя.

Якщо ваша лілія вже цвіла, але потім чомусь її здатність до статевого розмноження стала згасати, то причини зниження активності потрібно шукати як в самій рослині, так і в умовах його розвитку.

Причинами поганого цвітіння лілій можуть бути:

• руйнування цибулини;

• виснаження ґрунту;

• загущенность посадок;

• недолік або надлишок вологи;

• недостатність освітлення.

Якщо ви впевнені в тому, що грунт в хорошому стані, освітлення і зволоження відповідають нормі, то потрібно перевірити стан цибулини. Для цього приберіть землю з верхньої частини підземної втечі. Якщо зробити це акуратно, то така процедура не заподіє шкоди рослині. Цибулина може бути пошкоджена шкідниками, грибами, бактеріями.

Зверніть увагу!

Якщо пошкоджена велика частина підземної втечі, то рослину доведеться прибрати з клумби.

Що потрібно робити?
Для того, щоб лілії цвіли пишно, потрібно їх регулярно підгодовувати. Перевагою цибулинних рослин є концентрація корисних речовин в підземній втечі. За рахунок цього рослина може швидко рости і формувати велику втечу з великими квітами. Однак у виснаженому грунті цибулина не здатна накопичити достатню кількість поживних речовин, в результаті чого квіти стають дрібними і блідими.

Перш ніж приступати до підгодівлі лілій в надії на пишне цвітіння, потрібно виключити інші фактори негативного впливу.

Лілії люблять:

• гарним дренажем пухкий грунт з великою кількістю гумусу;

• помірне зволоження;

• яскраве освітлення (допускається короткочасне затінення).

Якщо ці умови не дотримуються, підгодівля дасть тільки короткочасний ефект. При знаходженні рослин в тіні і в перезволожений низині внесення добрив призведе до короткочасного зростання листя або до появи одиночних і дрібних квітів.

Підживлення може здійснюватися в плановому і екстреному порядку. У першому випадку внесення добрив здійснюється незалежно від стану лілій, у другому випадку підгодівля необхідна для того, щоб стимулювати рослину до негайної посиленої вегетації.

Важливо!

Якщо вже настає період цвітіння, а лілії не випускають втечу з бутонами або на квітковій втечі мало бутонів, то потрібно негайно внести розчин з добривами.

Для цього потрібно зробити розчин з мінеральних добрив, що містять азот, фосфор і калій в рівних пропорціях. Замість готових мінеральних добрив можна використовувати розчин попілу від рослин. Попіл містить мінімальну кількість азоту і достатну кількість фосфору, калію, магнію і марганцю. Використовувати розчин з гноєм не рекомендується, оскільки в цьому випадку пропорції мінералів змістяться на користь азоту, що призведе до збільшення переважно зеленої маси.

Концентрація мінеральних добрив – 1 ст. л. на 10 л води. Попіл потрібно розчиняти у воді з розрахунку 3 ст. л. на 1 л води. Підживлення краще проводити ввечері. Полив здійснюється під корінь (по 1 л на 1 екземпляр). Якщо лілії відчувають себе зовсім погано, то краще використовувати мінеральні добрива – вони діють швидше.

Необхідно також пам’ятати, що підгодівлю потрібно проводити при вологій землі. В іншому випадку квіти доведеться поливати, що знизить концентрацію корисних речовин.

Правильний догляд за ліліями є гарантією того, що ваша ділянка буде прикрашена яскравими і великими квітами. Необхідно тільки спостерігати за станом рослин і вчасно вживати заходів відновлення їх здоров’я.

А на вашій клумбі ростуть лілії?