Секрети вирощування великого урожаю смородини. Тепер я саджаю смородину тільки так!

Дехто вважає, що смородина не вимагає до себе абсолютно ніякого догляду. Її необхідно всього лише посадити і дочекатися врожаю. Однак ця думка абсолютно невірна. Кущі смородини, як і інші плодові рослини, вимагають до себе певної уваги. Без цього отримати хороший урожай даної ягоди не вдасться.

Пише Годинникіз частковим використанням матеріалів “Будинок, сад, дача і гараж на додачу”

На моїй ділянці завжди багато смородини, і все це завдяки порадам, які мені колись передала моя бабуся. У цій статті я розповім про них.

В першу чергу варто відзначити, що садити смородину бажано восени. І зробити це необхідно правильно. В результаті коренева система у куща і його наземна частина повинна почати швидко розвиватися.

З особливою уважністю слід поставитися до вибору саджанців. Рекомендується купувати рослини, у яких присутні не менше 3 гілок. У цей період кущам вже по 2 роки. Якщо немає можливості подивитися на кореневу систему при виборі смородини, потрібно вийняти кущ з горщика. Робити це необхідно дуже акуратно, щоб не пошкодити коріння. Але процедура ця обов’язкова. Адже від цього залежить подальший розвиток рослини.

Висаджувати саджанці смородини потрібно тільки на тих ділянках, де протягом дня світить сонце. Затінені місця для смородини не є сприятливими. Як результат смородина може нарощувати стебла, а урожай буде мінімальний.

Крім цього, краще віддати перевагу місцям, де присутній пухкий грунт. Висаджувати саджанці бажано не по краях городу, а саме рядами. Такий метод посадки значно збільшує врожайність. Все пояснюється тим, що в результаті квіточки смородини запилюються набагато краще, оскільки знаходяться всі поруч.

Варто знати!

Ще один факт, який варто знати початківцю садівникові про смородину, це її вологолюбивість. Щоб отримати багато великих ягід, потрібно контролювати вологість грунту. Тому обов’язково необхідно добре поливати смородину. Коли літо надто спекотне, і довго немає дощів, то цієї деталі потрібно приділити ще більше уваги. В хорошому поливі потребують всі кущі, незалежно від їх віку.

Рослини при посадці укладаються під кутом 45 градусів. Це дуже важливо. В яму кладеться добриво і в такому ж положенні кущ засипається землею. Якщо посадити смородину таким способом, коренева система буде швидко розвиватися, а відповідно гілки у куща виростуть міцні. Такий кущ обов’язково дасть гарний урожай. На завершення рослину рясно поливається і мульчують. Так грунт набагато довше залишиться вологим.

Коли кущ смородини буде посаджений в удобрену яму, потріно полити і замульчувати, залишається зробити ще дещо. Моя бабуся розповіла мені секрет отримання хорошого врожаю за короткий термін. Потрібно після посадки смородини обрізати наземну частину куща. Але здійснити цю процедуру потрібно правильно. Слід залишити на кожній гілці по п’ять нирок, не менше. Вже на наступний рік на кущі з’явиться набагато більше молодих стебел.

Так як ніхто не знає, наскільки суворою може виявитися зима, краще утеплити кущі. Таким чином вдасться вберегти їх від морозів.

Бажаю удачі в посадці смородини! Завжди рада допомогти! Якщо ви можете додати щось своє, пишіть в коментарях.