Шaнyвaльнuкu в cльoзaх: Щoйнo пoмeр лereндaрнuй спiвaк. Йоro пiснi oбoжнювaлu мiльйoнu (Кадри)

У Росії на 85 році життя помер легендарний музикант, Народний артист Віллі Токарєв.

Про це повідомив ведучий «Ехо Москви» Микола Тамразов з посиланням на інформацію від сім’ї музиканта.

Подробиці про причини смерті поки не розкриваються. Що примітно, в травні в ЗМІ з’явилася інформація про його госпіталізацію.

Віллі Токарєв (справжнє ім’я Вілен) народився 11 листопада 1934 року в хуторі Чернишов (Північно-Кавказький край). Він був відомим радянським, американським і російський автором-виконавцем пісень в жанрі російський шансон.

Він закінчив музичне училище при Ленінградській консерваторії імені Римського-Корсакова по класу контрабаса, пізніше працював в ансамблі «Дружба» Олександра Броневицького зі співачкою Едітою П’єхою.

Він був автором пісні «Хто винен?», яку виконав Анатолій Корольов, пісні «Дощ» для Едіти П’єхи та інших. Через гоніння на джаз у молодості переїхав до Мурманська, де став виконавцем власних пісень.

У 1974 році Віллі емігрував у США, де працював різноробочим, листоношею, таксистом, потім став співати. У 1979 році вийшла перша платівка «А життя – воно завжди прекрасно», яка не була помічена, в 1981 році – «В шумному балагані», яка принесла Віллі популярність серед російськомовних емігрантів.

Токарєва називали «почесним євреєм Брайтона». Він навіть заснував свій лейбл «One Man Band». У 1989 році прилетів до СРСР з концертами. І вже у 1990-ті музикант переїхав до Москви, де відкрив власну студію звукозапису. З 2006 року був Почесним жителем Таганського району міста Москви.

З 2015 до 2017 років отримав премії «Шансон року» за пісні «Хмарочоси», «Журавлі», «А життя завжди прекрасна».

class=”iframe-wrapper extendsBeyondTextColumn”>
class=”iframe-wrapper extendsBeyondTextColumn”>

Джерело