Що не любить розсада помідорів: 7 категоричних «Не можна»

Деякі городники, своєю надмірною ретельністю, наприклад, перебір з добривами, поливом і занадто ранім висаджуванням, гублять помідорову розсаду. А є й такі господарі, які зовсім не приділяють час рослинам, дотримуючись хибної думки, що помідорні кущі самі впораються.

Але тільки досвідчені городники знають, як правильно доглядати за помідорною розсадою, і які методи вирощування неприпустимі.

1. Раннє висаджування розсади може привести до хвороб або загибелі рослин. Сигналом для пересадки буде поява двох-трьох справжніх листочків.

2. Протипоказаний рясний полив розсади, який небезпечний виникненням грибкових захворювань.

3. Розсада не любить тісноту. При пересадці, необхідно дотримуватися дистанції 4-5 сантиметрів, в іншому випадку рослинам не вистачатиме корисних мікроелементів, які вони отримують з ґрунту. Близьке розташування розсади може привести до переплетення їх коренів, що в майбутньому ускладнить пересадку у відкритий ґрунт.

4. Посилене підживлення тільки шкодить. Добрива вносяться один раз, в момент сіяння насіння.

5. Тепличні умови можуть нашкодити розсаді, адже після пересадки її чекають багато сюрпризів від погоди, такі як холод, дощ, спека тощо. Тому, необхідно, дотримувати певну періодичність, виносити рослини на вулицю.

6. Розсада повинна зберігатися в світлому місці, наприклад, на підвіконні. Завдяки денному світлу в листі відбувається фотосинтез, який відіграє велику роль у розвитку майбутніх кущів помідорів. У темному приміщенні, розсада просто загине.

7. Не поспішайте висаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Ґрунт повинен прогрітися і відступити нічні заморозки. Чим раніше Ви пересадите розсаду у відкритий ґрунт, тим пізніше зберете довгоочікуваний урожай.