Що обов’язково варто зробити щоб ваша розсада не витягнулася

Нерідко перед багатьма любителями присадибних ділянок виникає питання про витягнувся розсади. Це дуже важлива тема також і для мене. Такий посадковий матеріал стає причиною отримання поганого врожаю або його повної відсутності. Як виключити таку ситуацію? Для початку потрібно розібратися, чому це відбувається і зрозуміти як не допустити таку помилку.

Чому вона може витягнутися?

У нормально розвинених паростків рівномірне забарвлення, добре сформована коренева система і міцні, щільні стебла. За моїми спостереженнями, якщо розсада витягується, то вона погано піддається перевезенню, стебла у неї ламкі, а листя дрібні. З нею мені важко працювати при посадці, а питання врожаю стає під сумнів. Я рекомендую ознайомитися з причинами такого розвитку ситуації.

Їх може бути кілька:

1. Якщо висадку посівного матеріалу справили дуже рано. В результаті рослини довго залишаються в домашніх умовах і починають витягати стебла до світла.

2. Занадто темне приміщення. Розсада починає тягнутися до джерела тепла і світла.

3. Якщо справили посадку надто густо. Вчасно не провели пікіровку паростків і проріджування. В результаті паростки намагаються отримати бракуюче світло, вибиваються з основної маси.

4. Неправильно підібраний температурний режим в приміщенні. Особливо в нічний час. В результаті цього розсада починає витягуватися.

5. Надлишок води і добрив. Такий підхід може сприяти гарному росту стебел, але без гарантії врожайності.

Поради з вирощування міцної розсади

Не завжди виходить точно дотримуватися вищезгаданих порад. Хоча до них варто прагнути.

Щоб уникнути зайвого зростання паростків я проводжу деякі дії, які сприяють нормальному їх формуванню:

● переставляю ємності з розсадою в приміщення з більш низькою температурою;

● міняю обсяг поливу і його частоту в сторону зменшення;

● регулюю частоту підгодівлі або зовсім від неї відмовляюся;

● виробляю пересадку рослин в ємності більшого розміру;

● забезпечую хороше освітлення за допомогою світлодіодних або люмінесцентних ламп.

Але не завжди цих заходів достатньо. У моїй практиці зустрічаються випадки, коли потрібне застосування особливих препаратів, які стримують ріст коренів. Вони сприяють зменшенню розтягування клітин в період їх зростання, що стримує витягування розсади. Якщо правильно стежити за розсадою в процесі її росту, то гарантовано будуть сильні корені і міцні стебла, а значить і хороший урожай.