Що потрібно зробити для хорошого урожаю цибулі

Багато садівників запитують, як виростити хорошу міцну цибулю. Кожен хоче отримати відмінний урожай великого лука.

Виростити хорошу цибулю нескладно: дана культура не вимагає занадто ретельного догляду. Особливості його полягають у правильній посадці і нехитрих подальших маніпуляціях.

1 етап – вибір гарного сорту цибулі-сіянки.
Для посадки в середній смузі добре підходять голландські схрещені сорти. Цибуля зростає швидко, дозріває приблизно на третій місяць після посадки. У цей період її вага становить до 200 грам. Добре зберігається.

Рекомендуємо звернути увагу на наступні сорти гібридів: Ред Барон, Стурон, Штутгартен Різен, Сеншуй і інші.

2 етап – підготовка до посадки
Купивши цибулю-сіянку, перед посадкою необхідно підготувати її до посадки. Попередньо замочіть її в слабкому розчині марганцю на кілька годин.

Перш ніж висаджувати, припудріть сіянку деревною золою. Це вбереже цибулю від хвороб, особливо від цибулевої мухи.

3 етап – вибір місця
Цибуля віддає перевагу легким пухким грунтам. Місце варто вибрати сонячне, тепле, без протягів. Підійдуть добре підгодовані грунти, тим більше якщо раніше там росли огірки, кабачки або бобові.

4 етап – посадка
Грядку попередньо треба скопати, розрівняти граблями. Зробіть борозенки і висаджуйте сіянку на відстані 15-20 см одна від одної. Якщо цибуля велика, то відстань слід збільшити до 25-30 см. Висаджуючи цибулю, її слід злегка втиснути в грунт. Зверху присипте грунтом, але не закопуйте. Кінчик цибулі повинен злегка стирчати.

5 етап – догляд
Догляд полягає в правильному поливі і своєчасній підгодівлі. Також вдаються до заходів захисту від хвороб і шкідників.

полив
Відразу після посадки цибулю слід поливати рясно, але без фанатизму. Як тільки пір’ячко цибулі з’являться з-під землі, полив слід зменшити. У посушливу погоду полив слід проводити раз-два в день, в прохолодні дні – через день.

підживлення
Раз на два тижні після посадки слід підгодовувати посадки. Це можуть бути органічні або мінеральні підгодівлі. Є спеціальні розчини, які підійдуть для додаткового харчування.

Захист від хвороб
Цибуля, як і багато овочевих культур, схильні до різних захворювань і нападкам комах-шкідників. Від цибулевої мухи допоможе обробка тютюновим пилом, для профілактики цибулю посипають протягом сезону деревною золою. Якщо кінчики її починають сохнути, слід полити рослини слабосоленої водою.

Деякі садівники використовують перевірений метод «хорошого сусідства» – висадіть поруч з цибулею моркву або помідори. Це відлякає шкідників.

Свій посадковий матеріал
Цибулю сіянку можна виростити самим, а не купувати її. Перший рік висівають насіння і восени отримують невеликі цибулини. На другий рік у вас є свій посадковий матеріал – цибуля-сіянка. Вирощена таким способом цибуля може стати гарантією майбутнього хорошого врожаю.