Що потрібно зробити, щоб гладіолуси на вашій клумбі пишно цвіли

Щоб улюблені квіти радували нас влітку, прийшов час про них подбати. І перші, про які піде мова-гладіолуси. Гладіолуси, які вбивають своєю красою, розмаїттям кольорів і відтінків, є окрасою саду. Але для того, щоб цвітіння їх було саме вражаючим і шикарним, посадки, поливу і прополювання бур’янів недостатньо. Доведеться трохи попрацювати і вони неодмінно віддячать.

Кінець березня-початок квітня-саме час підготувати цибулини до посадки. Від моменту підготовки до посадки повинен пройти місяць. Цибулини повинні прогрітися при температурі 25-27 градусів. Завдяки прогріванню і цвітіння настане раніше на 2 тижні.

Очистити від луски і ретельно оглянути. Хворі залишати не варто. Для того, щоб отримати сильні рослини зайві паростки необхідно видалити, залишити тільки самий-самий. Ранки змастити зеленкою. Потім розкласти в коробки, в один шар і поставити в тепле місце, наприклад, на кухонну шафу.

Перед посадкою замочити в темно-рожевому розчині марганцівки. Вибрати ділянку: вона повинна бути сонячною і відкритою. Посадити на глибину яка в три рази перевищує діаметр цибулини. Чим вона більша, тим глибше її треба посадити. Надалі, глибока посадка додасть їм стійкість, і вони будуть легше протистояти вітрам. Якщо потрібно розмножити сорт, то цибулини висадити неглибоко, тоді вони дадуть більше діток. На дно посадкової ямки насипати трохи піску. Відстань між рослинами повинна бути 15-20 см.

Для шикарного цвітіння необхідні також регулярні підгодівлі. Навіть якщо земля дуже родюча. Крім регулярності, вони повинні бути різними на кожному етапі розвитку рослини. На початку їм потрібен азот, а після цвітіння- калій і фосфор.

Не менш важливий і полив. Від нестачі вологи можуть викривити або навіть не розвинутися квітконоси. У гладіолусів коріння сягає 40 см, тому полив повинен бути нечастий, але рясний. Винятком є ​​суха спекотна погода, тоді потрібен додатковий полив. Ну і прополка звичайно, без неї ніяк.