Що потрібно зробити з квітконосом орхідеї після цвітіння, щоб наступне настало скоріше

Орхідеї користуються популярністю у любителів кімнатних рослин через свої незвичайнхі красиві квіти. Догляд за ними включає в себе своєчасну обрізку стебел квітконосів.

Необхідність процедури

У кімнатних умовах орхідеї цвітуть з середини зими до середини літа або навпаки – з липня по січень. В обох випадках естетично привабливий період розвитку рослини відбирає у нього багато сил. Тому деякі фахівці вважають обов’язковою обрізку квітконосу після закінчення цвітіння, вважаючи, що став нефункціональним, стебло забирає собі поживні речовини.

Замітка!

Рослину обрізають, даючи йому можливість відпочити і зайнятися розвитком листя і кореневої системи. Зміцнівши, орхідея швидше буде готова до наступного цвітіння.

Існує й інша думка, що на старому квітконосі можуть з’явитися бічні відростки, нові бутони, а також іноді прокидаються сплячі бруньки. Ті, хто так думає, не обрізають старі стебла і дозволяють їм розвиватися вільно. Така тактика теж приносить плоди, але при цьому наступ наступного цвітіння може затягнутися.

Коли проводити обрізання?

Якщо ви вирішили обрізати цвітонос, то це можна робити тільки після повного закінчення цвітіння, почекавши якийсь час, поки стебло не зів’яне – тоді у вашої рослини буде можливість отримати від нього залишки в яких містяться корисні речовини.

Зверніть увагу!

Найчастіше видалення квітконосу або його частини здійснюють восени або навесні, в залежності від того, коли цвіла орхідея.

Як обрізати стебло?

Місце обрізки квітконосу можна визначити за його зовнішнім виглядом:

— Стебло зберегло зелений колір і пружність, на ньому є живі бруньки, але засох його кінчик. В цьому випадку слід підрізати його в 1-1,5 см над 3-4 нижньої брунькою. Місце зрізу треба обробити розчином брильянтового зеленого або йоду або присипати товченим активованим вугіллям або корицею. Якщо стебло порожнисте, на нього можна крапнути розтопленим воском, щоб не допустити загнивання.

— Квітконіс змінив колір (став бежевим або фіолетовим) і висох. Цю частину рослини недоцільно зберігати – вона буде чіплятися за все і псувати зовнішній вигляд квітки. Нирки або відростки на цьому стеблі вже не виростуть, тому його треба відрізати цілком на висоті 0,5-1,5 см від підстави і викинути.

Використання квітконосу для розмноження

Розмірковуючи, що робити з квітконосом орхідеї після цвітіння, необхідно врахувати, що він є хорошим матеріалом для розмноження вашої квітки. В якості живця можна використовувати міцне зелене стебло, на якому є кілька сплячих бруньок. Чим нижче і крупніше брунька, тим вище ймовірність появи з неї діток.

Є 2 способи розміщення живців:

— Обрізані стебла з обробленими активованим вугіллям кінцями укладають горизонтально на субстрат і витримують в умовах підвищеної вологості при температурі + 25 ° С. На черешках має бути по 1-2 живих нирки. При сприятливих умовах з них виростуть дітки, яких після досягнення життєздатного стану зрізають і відкидають.

— Кілька квітконосів з 3-4 сплячими бруньками збирають пучком і опускають в вертикальну колбу так, щоб їх нижні кінці були занурені в воду на 4-5 см. Потім формують грудку з сфагнуму і надягають його на зібрані разом верхні кінці живців. Мох при цьому закупорює колбу, і в ній створюється парниковий ефект. З нирок, в залежності від умов, можуть розвинутися нові бутони або дітки.

Догляд за орхідеєю після обрізки

Обрізка рослини – це стрес для нього. Тому після того як ви видалили або вкоротили цветонос, орхідея повинна відпочити і набратися сил перед новим циклом цвітіння. У тому випадку, якщо ви залишили відцвілий стебло на рослині, воно теж потребує перепочинку.

Більшість квітникарів вважають, що полив в цей період повинен бути помірним, щоб не допустити загнивання коренів. Посиленеа підживлення відпочиваючій квітці не потрібне.

Важливо!

Орхідея повинна бути добре, але не надмірно, освітлена, щоб в листі протікав процес фотосинтезу.

Таким чином, при правильному догляді через 2-6 місяців рослина має випустити новий цвітонос.

А у вас вдома є орхідея?