Що потрібно зробити з полуницею навесні, щоб отримати рясний урожай?

Доброго дня шановні читачі та гості сайту Вакурат. В даному матеріалі пропонуємо вам декілька рекомендацій по весняній обробці вашої полуниці.

Обробка полуниці навесні – запорука гарного врожаю. Після зими ягідні кущі особливо потребують уваги садівника. Щоб ягідні посадки рясно і протягом довгого часу плодоносили, потрібно докласти зусиль і виконати всі етапи весняного догляду.

Прибирання ділянки

Перші весняні роботи на полуничних грядках – санітарна очистка. Посадки необхідно очистити від торішнього листя, видалити з розеток засохле листя, так як в них ховаються шкідливі комахи і рознощики різних хвороб. Грядки і прилегла територія повинна бути очищена, щоб садова суниця була освітлена сонцем, а циркуляції повітря нічого не перешкоджало. Це захистить ягоди від загнивання навіть при сирій погоді. Додатково необхідно прорідити грядки, якщо кущі ростуть занадто щільно. Згущеність суничних кущів провокує появу плям на листках.

Зверніть увагу!

Також при необхідності потрібно провести пересадку полуниці. Садова суниця не може рости на одному місці більше 3 років, тому її потрібно періодично пересаджувати для захисту від хвороб і високої врожайності. Роблять це навесні.

Внесення добрив

Навесні підгодівлі проводять для забезпечення активного приросту зеленої маси. Для цього полуниці необхідний азот. Застосовуються органічні і мінеральні комплекси:

• Настій коров’яку або курячого посліду. Органіку розвести у воді в пропорції 1:10 і 1:12 відповідно, настояти 1-2 дня, поливати з розрахунку 450-500 мл на кущ суниці садової.

 Настій кропиви з деревною золою. Відро кропиви залити водою, настояти 3-4 дні, додати склянку золи. Поливати з розрахунку 400-450 мл на кущ.

• Сечовина, комплексні препарати (аммофоскі, нітрофоска) або суміші типу Кемира-люкс. Всі ці мінеральні добрива містять азот.

Підгодовуючи полуницю, необхідно стежити, щоб поживні розчини не потрапляли на молоді пагони. Весняна підгодівля проводиться 1 раз після збирання на ділянці. Наступну проводять після появи перших квіток.

Обробка від шкідників і хвороб

Навесні на полуничних грядках ще не помітні шкідники і симптоми якихось хвороб, але так як ця ягода ніжна, без обробки грядок не обійтися. Найвідоміші шкідники суниці садової: слимаки, стеблова та сунична нематода, довгоносик, прозорий кліщ. Поширені хвороби: коренева і сіра гниль, борошниста роса, біла плямистість.

Відразу після збирання листя і рослинних залишків рекомендується для профілактики обприскати кущі бордоською сумішшю (3%), яка допоможе боротися з грибковими ураженнями. Якщо в минулому році на плантаціях не було таких проблем, можна обійтися без обприскувань.

При появі перших суцвіть грядки потребують захисту від шкідників. Використовуються препарати колоїдної сірки і Хлорофос. На стадії цвітіння при виникнення осередків ураження можна застосовувати хлорокис міді.

Важливо!

У всіх випадках приготування хімікатів і обробка повинна проходити акуратно і згідно з інструкцією виробника.

Крім хімічних засобів можна використовувати більш безпечні і нешкідливі народні методи:

• Полив гарячою водою. Температура води не повинна перевищувати 65 ֯ С! На початку квітня водою потрібно полити полуничні плантації, виливаючи її всередину куща і на листя. Така обробка дозволить знищити личинки комах, які живуть в кущах.

• Нашатирний спирт. За допомогою цього засобу проводиться профілактика проти багатьох хвороб, а також нематод, попелиці та мурах.

Після добрива і всіх обприскувань грунт необхідно знову добре розпушити і замульчувати. В якості мульчі для полуничних посадок використовують соснову або ялинову хвою, свіжу солом’яну стружку.