Що потрібо зробити, щоб не тріскалися бетонні доріжки, бордюри, вимощення будинку

Нерідко доводиться стикатися з тим, що після зими на бетонних елементах огорожі, садових доріжках, бордюрах, вимощеннях будинку виявляються тріщини, бетон починає кришитися. Чому це відбувається?

Суть в тому, що бетон через свою капілярно-пористу будову здатний поглинати вологу навіть безпосередньо з повітря. У зимовий період вода, що проникла в бетон, замерзає і розширюється в обсязі. Наслідком цього стає поява мікроскопічних тріщин і корозія бетону. Прискорює цей процес зміна періодів заморожування і відтавання повторюється кілька разів протягом року.

Що можна зробити, щоб захистити бетонні конструкції від руйнівної дії вологи?

Одним з рішень є використання гідрофобізаторів. Гідрофобізатор є спеціальний хімічний розчин, призначений для захисту бетонних конструкцій від впливу вологи. Найчастіше до складу гідрофобізаторів входять кремнійорганічні сополімери. Крім іншого, вони, як правило, містять антисептики, поверхнево-активні речовини та різні хімічні стабілізатори.

При нанесенні на поверхню бетону ці речовини проникають в нього на глибину від 2 до 15 мм в залежності від структури і пористості конкретного бетону. Коли вода висихає, полімери закупорюють великі капіляри всередині бетону, утворюючи полімерну водонепроникну плівку.

Бетонні бордюри, оброблені гидрофобизатором, не вбирають воду.

Інший спосіб використання гідрофобізаторів полягає в тому, що їх додають безпосередньо в саму бетонну суміш на етапі її замішування. Після застигання якої бетон стає більш вологим і морозостійким. Термін його служби зростає. Така технологія гідрофобізації називається глибинною або об’ємною на відміну від поверхневої.

Крім того, існує ще комбінований спосіб гідрофобізації, коли застосовують одночасно обидва методи. Це найбільш ефективна, але дорога технологія.

Деякі виробники розчинів гарантують збереження гидрофобности бетону протягом 10 років (після закінчення цього часу необхідно відновлення покриття). При використанні глибинної просочення, водонепроникність зберігається весь термін експлуатації бетонної конструкції.

Обробка бетону гідрофобізатором складається зі стандартних процедур. Підготовчий етап включає очищення бетонної поверхні від бруду і пилу, змивку висолів.

Після цього, концентрат гідрофобізатора розводять відповідно до інструкції. Розбавлений засіб наносять зазвичай пензлем або валиком, рясно змочуючи поверхню. Пористі поверхні вимагають повторного нанесення з інтервалом в 30 – 40 хвилин.

Використання гидрофобизаторов дає наступні переваги:

  • багаторазово знижується здатність бетону вбирати вологу навіть при прямому контакті з водою;
  • підвищується стійкість бетону до несприятливого впливу зовнішнього середовища, опадів, хімічної і біологічної корозії;
  • підвищується морозостійкість бетону;
  • бетон отримує захист від утворення висолів;
  • запобігає утворенню на бетонній поверхні цвілі і грибків (більшість гидрофобизирующих розчинів мають антисептичні властивості).