Що робити щоб на огірках не було пустоцвітів

Пустоцвіт – це квітки, які не дають зав’язі. Плоди не зав’яжуться на чоловічих квітках, і на жіночих, а то й станеться запилення. Є кілька проявів цієї проблеми:

  • На кущі може абсолютно не бути плодів, і всі квітки можуть бути пустоцвіти.
  • На кущі може бути буквально два-три плоди, а всі інші квітки можуть бути пустоцвіти.
  • На кущі на окремих пагонах можуть бути плоди, а на окремих батогах одні пустоцвіти.

Є кілька загальних порад, як боротися з цією проблемою і змусити огірки нарешті плодоносити.

Посів і початкові етапи росту

Щоб зменшити кількість пустоцвіту ще до посіву треба правильно підготувати насіння. Свіжі насіння огірків в перший рік збору не придатні для посіву, так як на таких рослинах з’являться тільки чоловічі суцвіття.

Наступний етап – це вирощування огірків на самому початку в сприятливих умовах. Необхідно, щоб молодим рослинам вистачало світла і тепла, не можна допускати різких стрибків температури.

Третє – це грунт, який повинен містити максимум поживних речовин. Але в той же час не можна і перегодовувати огірки, так як вони перестануть плодоносити.

Пустоцвіти на дорослому кущі

Спочатку на огірках на першому етапі зростання з’являються тільки чоловічі квітки. Вони розташовані на центральному пагоні. Зрозуміти, що квітка саме чоловіча можна по довгій плодоніжці.

На бічних же пагонах більше утворюються жіночі квітки. Тому на рівні 6 листа центральну втечу на кущі слід прищипнути. При цьому чоловічі квітки потрібно обов’язково залишати, так як без них плодоношення не наступить.

Як правильно доглядати?

Огірки люблять тепло, тому поливати їх потрібно тільки теплою водою. Для цього з ранку ставлять на сонце ємності з водою, а потім ввечері поливають грядку. Не можна поливати холодною водою, так як це знизить врожайність в рази.

Поливати найкраще під корінь, а ще краще зробити на грядці з огірками крапельний полив.

Не можна допускати різкого зниження температури, що часто буває в середній смузі вночі. Грядку з огірками слід на ніч укривати плівкою, або вирощувати зеленці в теплиці.

Якщо огірки будуть страждати від нестачі світла, вони припинять плодоносити. Тому розбивати грядку слід на яскраво освітленому місці, бажано з південної сторони ділянки.

Для зменшення кількості пустоцвіту можна використовувати і спеціальні хімічні засоби. Це такі препарати як Бутон і Зав’язь. Але такі засоби дають відмінний результат тільки в разі, якщо на огірках багато жіночих квіток, і вони не дають плодів.