Що розбити з тюльпанами після того, як вони відцвіли: коли викопувати та як зберігати

Тюльпани з родини цибулинних, є багаторічними рослинами, сімейства Лілейних. Їх завезли до нас у 17-18 столітті з Голландії.

Коли квітка відцвіла, їй потрібно забезпечити правильний догляд, щоб вона розквітла в наступному році та утворила додаткові цибулини.

Відразу після опадання пелюсток, відріжте стебло рослини.

Кожного року цибулина тюльпану може все більше заглиблюватися в землю, через це майбутній паросток потребуватиме більше сил, щоб дістатися поверхні землі. В результаті рослина не зможе прорости й просто загине.

Теплий регіон з температурою 20 С в квітні місяці, дозволяє пересаджувати тюльпани раз на 2-3 роки.

Холодний, з суворою зимою, потребує викопування тюльпанів в період повного пожовтіння та опаду надземної частини рослини. При викопуванні пробної цибулини й виявленні коричневих лусочок, може означати про початок копання їх.

Зберігають їх на протязі всієї зими, температура в приміщенні повинна бути +20..+23 С.Якщо рослинам довелося зимувати на клумбі, тоді ранньою весною викопайте їх та перенесіть в тепло, щоб цибулини сформувалися для майбутнього цвітіння.

Висаджувати тюльпани потрібно в кінці серпня чи в середині вересня. Головне, щоб цибулини встигли вкоренитись до перших заморозків та уникнути ураження грибком чи паразитами.

На початку, за 2-3 тижні до посадки тюльпанів, підготуйте землю. Внесіть мінеральне добриво, добре перекопайте та розпушіть.

Цибулини тюльпанів обробіть протигрибковим розчином та висадіть їх заглибивши в землю на 3 довжини цибулини. Відстань між ними залиште в 10 см, щоб вони, в майбутньому, не заглушили один одного.

Перед посадкою проведіть ретельний огляд, хворі та пошкоджені представники краще видаліть, а інші обробіть від шкідників та грибкової хвороби.