Що важливо зробити з малиною навесні, щоб урожай був рясним та соковитим?

Доброго дня шановні читачі та гості сайту Вакурат. В даній статті хочемо поділитися з вами рекомендаціями догляду за малиною навесні, щоб отримати рясний та солодкий урожай.

Щоб отримати влітку багатий урожай солодкої і ароматної малини, необхідно подбати про це ще навесні. Для цього потрібно застосовувати деякі правила грамотного догляду за цим невибагливим чагарником.

Прибирання укриттів і залишків листя

Слід неодмінно прибирати все старе листя, мульчу, якій переховували гілки на зиму. У цьому смітті зберігається багато шкідників і грибкових недуг. Очищена і відкрита земля швидше прогрівається, і рослина починає готуватися до початку вегетації.

Регулярний полив

Малина дуже вимоглива до поливу, особливо її ремонтантні сорти. Рясне зволоження грунту навесні – запорука успішного урожаю. Корні чагарнику залягають на глибині 20-30 см. Тому його треба поливати рясно, 30-40 л на 1 кв.м. Інакше, при поверхневому поливі, насичуються тільки додаткове коріння. У сонячну, суху погоду поливи виробляють частіше, в дощову – рідше. Весною малину дуже важливо рясно проливати перед цвітінням, і не тільки під корінь, але і методом дощування.

Підживлення

Ранньою весною потрібно подбати і про достатню азотну підгодівлю, так як саме азот необхідний для нарощування зеленої маси і наливання ягід. Якщо ви посадили малину тільки перший рік і при посадці вже були закладені добрива, то перші 2-3 роки цього достатньо. Малина невибаглива в цьому відношенні.

Мульчування грунту під кущами

Важливий момент агротехніки – внесення мульчі. Його правильне використання впливає на врожай. До того ж мульчування спрощує догляд за малиною. Завдяки йому поливати можна менше, так як волога зберігається і не випаровується. Після поливу на грунті не утворюється суха кірка. Мульча перешкоджає росту бур’янів, тому малина росте набагато краще. В якості мульчі використовуються сіно, солома, тирса, торф або компост, так що це ще і підживлення органічними добривами.

Обрізка малини

Навесні чагарнику необхідна санітарна обрізка після зими. Забирають всі старі, не плодоносні, хворі і поламані пагони. Нові прищипують, щоб посилити їх розростання і збільшити плодоношення.

Обробка проти шкідників і недуг

Після проведення обрізки малину треба обробити від захворювань і шкідливих комах.

Саме навесні можна застосовувати хімічні засоби, так як до дозрівання плодів всі шкідливі речовини будуть виведені з кущів. Для першого весняного обприскування використовують бордоську рідину або мідний купорос з сечовиною.

Увага!

Уважно вивчіть інструкцію препарату, який будете використовувати.

Важливо!

Застосовуйте засоби захисту: рукавички, маски. Всі процедури проводять в суху погоду, без дощу і вітру.

Хімічні препарати: Іскра М, Таран, АЛАТАР, Актеллік, Фітоверм.

Можна застосовувати і народні засоби: настій золи або опудрювання золою, настій полину або чорнобривців, розчин березового дьогтю з рідким милом.

Обробки з ними потрібно проводити часто, вони більше профілактичні, ніж защитні. Таким чином, ці прості правила догляду за малиною допоможуть вам зібрати багатий урожай. Основа його закладається з перших весняних днів.

Редакція сайту Вакурат бажає всім гарних урожаїв! Ми вдячні вам за те, що читаєте нас. Наша команда старається зробити вміст нашого сайту максимально корисним для вас!