Що важливо зробити з смородиною в кінці лютого, щоб вона гарно плодоносила

Хочеться нагадати вам про необхідні дачны справи, які неодмінно потрібно зробити в лютому-місяці .

Одне з них – профілактична обробка смородини – процедура проста, але дуже ефективна. Нехтувати нею годі було, тим паче, що вам це не буде коштувати ні копійки.

Для чого проводиться обробку окропом?

У мізерних урожаїв ягід і «дохлому» зовнішній вигляд кущів найчастіше винні шкідники. Смородина – рослина вдячна, відмінно росте навіть в несприятливих умовах і добре відгукується на турботу про неї багатими врожаями великих солодких ягід.

Пам’ятка!

Полив смородини окропом – ефективність цей профілактичний захід проти брунькового кліща, головного шкідника смородини.

Уражені пагони виглядають інакше – ви без зусиль зможете визначити на око, хворі ваші кущі, чи ні. Бруньки виглядають вздутими, неприродно круглими і великими, листя не розпускаються. Паразити висмоктують соки, рослина не розвивається. Звичайно ж урожаю не буде!

Самки брунькового кліща відкладають яйця вже восени – прямо в «заснулі» бруньки. Там вони спокійнісінько зимують, а з першими променями сонця оживають починають життєвий цикл. Окріп не тільки «стерилізує» рослини, а й підвищує тонус плодового чагарнику.

Коли проливати смородину окропом?

Про це слід подбати вже в кінці зими, або, в крайньому випадку, початку календарної весни. Смородина дуже рано «прокидається», коли почне танути сніг, буде вже пізно.

Тому обробляємо смородину ще по снігу.

Як обробляти?

Найголовніше, що потрібно забезпечити – це по-справжньому високу температуру води. Не варто брати з собою зайве відро окропу «про запас», вода встигне охолонути. Температура повинна бути не нижче 90 градусів – тоді протока буде ефективним. Обробляйте кущі ґрунтовно, гілочку за гілочкою. Особливу увагу приділіть молодим паросткам – саме на них потім будуть формуватися суцвіття і зав’язі.

Редакція сайту Годинник вдячна вам за те, що читаєте нас. Ми стараємося зробити наш вміст максимально корисним для вас!