Що з чим садити, щоб урожай на вашому городі був відмінним

Щоб ваші овочеві культури гарно плодоносили, потрібно знати що з чим садити. Саме про це і поговоримо.

Чи зустрічалися ви коли-небудь з поняттям змішаної посадки на городі, коли посадивши поруч дві абсолютно різних культури у результаті удавалося збирати вищий урожай? Правильна сумісність рослин при посадці може не лише підвищити врожайність, але і поліпшити смак зібраних плодів.Спонсорський Контент

Але про все по порядку, спершу спробуємо взнати, що таке правильна сумісність рослин, які переваги дають змішані посадки, а також як комбінувати різні культури на городі?

Завдяки змішаним посадкам можна:

• Раціональніше використовувати землю

Далеко не у всіх на сьогоднішній день є в наявності така кількість землі, щоб посадити все, що хочеться. Тому питання оптимізації частенько стоїть дуже гостро, завдяки змішаним посадкам можна ущільнити деякі культури, при цьому абсолютно не шкодити їм.

• Уникнути виснаження грунту

При змішаних посадках є можливість поєднувати і чергувати різні рослини таким чином, щоб вони менше виснажували грунт. Особливо небезпечне однобічне виснаження, коли один з елементів зовсім пропадає із складу грунту.

• Поліпшити смак і живильну цінність плодів

Правильна сумісність рослин здатна покращувати смакові якості плодів і впливати на їх живильну цінність.

Сумісність рослин на городі

• Помідори

Найкапризнішою рослиною на грядці вважається помідор, цьому овочу досить складно знайти компанію, значно більше тих культур, які негативно впливають на смак і розвиток даної рослини.

Опасатися слід фенхеля, картоплі і кропу, вони ніяк не суміщаються з томатам.

Самим кращим рішенням для посадки буде базилік і меліса, вони досить непогано впливають як на смакові якості овочів, так і на збалансований склад грунту.

— Помідори не сумісні з фенхелем, картоплею і кропом.

— Помідори сумісні з базиліком і мелісою.

• Базилік

Ця однорічна трава добре поєднується з томатами, як вже говорилося вище, і горохом, і в першому і в другому випадку базілік покращує смакові якості даних овочів і оберігає рослини від небажаних комах.

Але постарайтеся уникати посадок базиліка біля огірків, ці культури абсолютно несумісні.

— Базилік не сумісний з огурцамім.

— Базілік сумісний з томатами і горохом.

• Огірки

Огірки дуже сприйнятливі до своїх «сусідів», тому різні пряні трави, томати, редис і картоплю краще біля них не садити. Постарайтеся розмістити грядку з огірками разом з посадками горошка, білокачанною капустою, кропом, квасолею або фенхелем.

— Огірки не сумісні з пряними травами, томатами, редисом і картоплею.

— Огірки сумісні з горошком, білокачанною капустою, кропом, квасолею або фенхелем.

• Картопля

Уважно перечитавши сумісність огірків і томатів стає ясно, що картопля їм поганий сусід, до цього списку можна ще додати щавель, гарбуз і фенхель. А ось добре буде посадити в міжрядді баклажани, капусту, редис або редьку. Більш того, така рослина, як календула допоможе врятувати посадки картоплі від навала колорадських жуків.

— Картопля не сумісна з огірками, томатами, щавлем, гарбузами, фенхелем.

— Картопля сумісна з баклажанами, капустою, редькою.

• Морква

Найвдаліша комбінація на городі — це цибуля і морква, оскільки вони здатні захищати один одного від шкідників. Також досить непогано морквина поєднується з горохом, шпинатом, петрушкою і буряком. А ось кріп і фенхель бажано садити подалі від грядок морквини.

— Морква не сумісна з кропом і фенхелем.

— Морква сумісна з горохом, луком, шпинатом, петрушкою, буряком.

• Баклажани

При підготовці схеми посадки різних рослин на городі не можна забувати про баклажан. Його можна поєднувати з цибулею, квасолею і перцем, а ось горох і фенхель бажано висаджувати від баклажана подалі.

— Баклажани не сумісні з фенхелем і горохом.

— Баклажани сумісні з цибулею, квасолею і перцем.

• Кабачки

Посадки кабачків можна сміливо розбавити цибулею, кукурудзою або буряком, а ось сусідство томатів, для даного овоча небажано. Також дуже часто дослідні дачники садять кабачки на місці картоплі, капусти або цибулі.

— Кабачки не сумісні з томатами.

— Кабачки сумісні з луком, кукурудзою або буряком.

• Капуста білокачанна

Такі овочі, як: огірки, редис, буряк, боби і часник є прекрасними сусідами для капусти білокачанної. Найгірший вибір — квасоля і морквина.

— Капуста не сумісна з квасолею і морквою.

— Капуста сумісна з огірками, редисом, буряком, бобами і часником.

• Капуста броколі

Також як і білокачанна капуста, брокколі погано реагує на сусідство квасолі і морквини, але додатково до всього дуже небажано її садити поблизу томатів. Краще розбавити грядки цибулею, картоплею, петрушкою і буряком.

— Капуста брокколі не сумісна з квасолею, морквою, томатами.

— Капуста брокколі сумісна з луком, картоплею, петрушкою і буряком.

• Кольорова капуста

Украй небажано для цвітної капусти сусідство з томатами, а ось картопля, огірок і селера, навпаки прекрасно з нею комбінуються. Морквина не протипоказана, як у випадку з брокколі і капустою білокачанною, швидше її можна віднести до нейтральних рішень.

— Капуста кольорова не сумісна з томатами.

— Капуста брокколі сумісна з картоплею, огірками і селерою.

• Цибуля порей

Цибулю порей найчастіше висаджують на місця, де раніше зростали гарбузові культури. Добре комбінуються цибуля ріпчаста, селера і морква. Не сумісний даний вид цибулі з баклажанами і томатами.

— Цибуля порей не сумісна з баклажанами і томатами.

— Лцибуля порей сумісна з селерою і морквою.

• Цибуля ріпчаста

У відмінності від цибулі порею в цибулі ріпчастої значно більше несумісних культур, таких як горох, редис, редька і квасоля. Можна поєднувати посіви даної цибулі з брюссельською капустою, морквою і огірками.

Цибуля ріпчаста не сумісна з горохом, редисом, квасолею.

Цибуля ріпчаста сумісна з брюссельською капустою, морквою і огірками.

• Пастернак

Пастернак краще не сіяти поблизу цибулі ріпчастої і часнику, посадки даної рослини можна поєднувати з посівом салату.

— Пастернак не сумісний з цибулею і часником.

— Пастернак сумісний з салатом.

• Петрушка

Петрушка прекрасно поєднується з різними овочами на городі, окрім салату качанового у неї особливих протипоказань немає. Краще всього поєднуються з петрушкою, базиліком, огірками, баклажанами і спаржею.

— Петрушка не сумісна з салатом.

— Петрушка сумісна з базиліком, огірками, баклажанами і спаржею.

Щоб урожай вас порадував, не варто ігнорувати дані рекомендації.