Щ0йно, пізно ввечері Порошенко звернувся до нації з терміновим зверненням

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що не дозволить підірвати довіру до української армії, оборонного комплексу та держави в цілому через злочинну діяльність окремих посадовців і заявив, що кожен, чия провина буде доведена, буде відповідати за законом.

«Вчора Генпрокурор сказав, і я це підтверджую, щодо «Укроборонпрому» внесено до Єдиного реєстру кримінальних справ понад 480 кримінальних проваджень. І це не лише по одному підприємству, а по дуже великій кількості підприємств. І на сьогоднішній день це свідчить про особливу і пильну увагу до підприємств оборонної промисловості», – наголосив Президент.

«Чому така увага? Тому, що на армії красти неможна», – підкреслив Петро Порошенко.

«І це є моя позиція. Це є моє звернення до правоохоронних органів. Причому до всіх без виключення – і Генеральної прокуратури, і НАБУ спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, і Національної поліції і новоствореного Державного бюро розслідувань, і Служби безпеки України», – зауважив він.

«Хто знайшов – розслідуйте і притягайте до відповідальності», – сказав Президент.

«Вчора я ще раз звернувся до керівництва правоохоронних органів щодо цього конкретного випадку. І наголосив наступне: перше – жодні посади, жодні прізвища, жодні відносини ні з ким із влади чи з опозиції не можуть бути підставою для зупинення розслідування. Це було моє пряме звернення до Артема Ситника, який брав участь у засіданні. Пряме звернення до Назара Холодницького як Спеціалізованого антикорупційного прокурора», – нагадав він.

Президент зазначив, що сьогодні були проведені обшуки у всіх без виключення фігурантів справи і подякував за таку реакцію на його звернення.

«Причому наголошую, якщо людина винна, вона має бути у в’язниці, хто б це не був. Якщо вона не винна, у суспільства не має бути сумнівів щодо об’єктивності і неупередженості проведення розслідування компетентними правоохоронними органами», – підкреслив Петро Порошенко.

Водночас Президент наголосив, що прямо перед пред’явленням підозри, одразу ж після завершення відповідних експертиз, в даному випадку податкових, відбувся витік інформації з правоохоронної системи. «Нічого нового там не було. Як стверджує і САП, і ГПУ. Всі відомості досліджувались протягом місяців, або навіть більше року. І перед пред’явленням підозри була зроблена спроба зробити скандал», – підкреслив Президент.

«Чому це небезпечно? Бо йдеться про спробу підірвати довіру до армії, спробу підірвати довіру до держави і до оборонного комплексу», – додав він.

Глава держави сказав: «Не йдеться про те, що немає корупції. Корупція є. Але йдеться про те чи ми здатні ефективно з нею боротися, чи має корупція «політичний дах».

«Я наголошую, не просто не має, а політична воля Президента, яка зараз демонструється, каже, що ніхто від покарання за скоєний злочин, якщо він доведений, не захистить», – сказав Петро Порошенко.

Він також зазначив: «Перше – гроші будуть повернуті у бюджет. В зубах принесуть, якщо взяли з бюджета гроші».

«Друге – буде відповідальність. Там, де це передбачено по закону. Третє – будемо робити висновки, щоб перекривати можливі шляхи корупції, як ми це робили в інших сферах», – сказав Петро Порошенко і нагадав скільки корупції було у питаннях відшкодування ПДВ, на ринку газу та енергетики, на державних закупівлях. Так само і через децентралізацію припинилися схеми по непрозорому розподілу бюджетних коштів між регіонами. «Сьогодні ця лавочка закрилась», – сказав він.

Джерело