Щ0йнo – Я прuйняв жoрcткe але прaвuльне рiшeння, ми почuнaємo пeрeзaвaнтaжeння, все змінuться чeрeз три мiсяцi

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура за три місяці повинні довести свою ефективність.

Інакше президент Володимир Зеленський подасть до Верховної Ради законопроект про їх «перезавантаження». Він уже зустрічався з керівниками НАБУ і САП і вимагав результатів їх роботи, сказав заступник голови АП Руслан Рябошапка в ефірі «112».

Глава держави зазначив, що ці результати повинні «задовольнити запит людей на справедливість» і «залучення до відповідальності осіб, які були причетні до корупційних злочинів».

Рябошапка додав, що останнім часом розгорілися серйозні антикорупційні скандали з «Укроборонпромом», «Центренерго» і з’явилися кілька інших кримінальних проваджень.

«Тому ми чекаємо від цих антикорупційних органів відповідних процесуальних рішень – це може бути пред’явлення підозр певним особам або передача справ уже до суду, і на це все у нас є кілька місяців», – зазначив він.

Рябошапка нагадав, що Володимир Зеленський визначив термін в 3 місяці, щоб НАБУ і САП довели здатність працювати ефективно.

«Якщо їм це не вдасться, тоді президент буде змушений реагувати шляхом внесення законодавчої ініціативи в парламент, і парламент буде приймати рішення про можливу« перезавантаження »або одного, або двох антикорупційних органів. Залежно від того, хто з них не впорався зі своїм завданням », – пояснив заступник голови АП.

Нагадаємо, що недавно Зеленський зробив важливий крок у боротьбі з корупцією – розширив повноваження НАБУ. Тепер бюро зможе самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами в розслідуванні корупційних злочинів.

У команді Зеленського також хочуть в рамках боротьби з корупцією перезапустити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) .Також в команді президента йдуть дискусії про перезапуск керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Також в перші 100 днів роботи президента обговорюється ініціатива про надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку.

Джерело