Скандал розгорівся в новій Раді, на адресу «Слуг народу» посипалися погрози: «Я вам обіцяю, буде…»

У новій Верховній Раді вже розгорівся перший скандал з погрозами заблокувати трибуну. Депутати звернулися з радикальною вимогою до «Слуги народу»

Парламентська група «За майбутнє» пригрозила заблокувати трибуну Ради, якщо на виборах не будуть запроваджені відкриті списки. З такою заявою під час обговорення законопроекту про скорочення кількості народних депутатів 3 вересня виступив представник парламентської групи, народний депутат від округу №19 Ігор Гузь.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на politeka.net

«Президент повинен був підписати або прийти сьогодні і сказати нам, що у нього є зауваження. Ми ж бачимо сьогодні, що дають папірець, де написано “пропорційна система” і крапка. Що далі? Які це списки?», – поцікавився він.

Нардеп підкреслив, що в «Слузі народу» повинні оголосити про те, що голосування буде проводитися за відкритими списками. Гузь заявив, що якщо цього не станеться, його група буде блокувати роботу Ради.

верховная рада, нардепы

«Я не агітую прибрати мажоритарку, ні. Але “Слуга народу” повинна сказати: “Пропорційна система з відкритими списками”. Якщо цього не станеться, я вам обіцяю, буде перше блокування трибуни!», – підкреслив нардеп.

Нагадаємо, раніше в «Слузі народу» заговорили про можливість зняття недоторканності з президента України Володимира Зеленського.

Відповідне питання буде внесено на розгляд депутатів уже на наступному пленарному тижні. Про це заявив представник президента у Верховній раді і перший віце-спікер Руслан Стефанчук.

драка рада нардепы
ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ ЗАРАЗ

За його словами, депутатам належить вирішити, чи зможе президент України залучатися до відповідальності.

«По-перше, це питання ми вносимо на наступний тиждень – один з перших законів. Це закон про імунітет. Це процедура, яка дає можливість залучати до відповідальності президента України», – повідомив Стефанчук.

Крім того, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що вже зараз в Раді знайдеться достатньо голосів за зняття імунітету з президента України.

«Це окремий законопроект, ми за нього так само одностайно проголосуємо. Я думаю, навіть ОТЗЖ проголосує. Адже це зняття недоторканності ні з них, а з кого-то другого і вони будуть дружно говорити «за»», – припустив Арахамія.0SHARESShare