“Скасували талони на прийом до лікаря і…”: Нововведення медичної реформи, про які ви ще не чули

Замість паперових талонів із записів амбулаторної карти автоматично формуватиметься журнал реєстрації пацієнтів, передає Корупція.Інфо 

В Україні з 13 березня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я №157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації, зокрема талони на прийом до лікаря та медичні карти студентів та дітей для вступу в дитсадки.

Про це повідомила прес-служба МОЗ. “МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів… МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з наказом, чинність втрачають такі форми:

№ 025-2/о “Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів”

№ 030/о “Контрольна карта диспансерного нагляду”

№ 025-3/о “Медична карта студента”

№ 025-4/о “Талон на прийом до лікаря”

№ 025-6/о “Талон амбулаторного пацієнта”

№ 026/о “Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)”

№ 031/о “Книга запису викликів лікарів додому”

Тепер замість паперових талонів наказом впроваджена оновлена форма 074/о “Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів”, що буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і формуватиметься автоматично із записів амбулаторної карти.

 

Зазначається, що під час перехідного етапу заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак тепер кількість інформації для її заповнення значно менша за існуючі форми.

Нагадаємо, у лютому в усіх областях України поновила роботу програма “Доступні ліки”, за якою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати препарати безкоштовно або з незначною доплатою.